Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНО - ДИНАМІЧНІ НЕЙРОННІ ЕЛЕМЕНТИ

ОПТОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНО - ДИНАМІЧНІ НЕЙРОННІ ЕЛЕМЕНТИ

Назва:
ОПТОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНО - ДИНАМІЧНІ НЕЙРОННІ ЕЛЕМЕНТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЕЦЬКИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 681.3:621.586
ОПТОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНО - ДИНАМІЧНІ
НЕЙРОННІ ЕЛЕМЕНТИ
Спеціальність: 05.13.05 - Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Колесницький Олег Костянтинович,
Вінницький державний технічний університет,
доцент кафедри лазерної та оптоелектронної техніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Осадчук Володимир Степанович,
Вінницький державний технічний університет,
професор кафедри електроніки
доктор технічних наук, доцент
Ткаченко Роман Олексійович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
професор кафедри автоматизованих систем управління
Провідна установа:
Державний науково-дослідний інститут інформаційної
інфраструктури Держкомзв'язку і НАН України, м. Львів.
Захист відбудеться 15.02.2003 р. о 12-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради ? 05.052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 14.01. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
Актуальність теми. Відомо, що наш мозок набагато краще за комп'ютер виконує такі складні задачі, як аналіз та розпізнавання великих об'ємів інформації, яка надходить від органів сприйняття; пошук оптимальних рішень за умови багатопараметричних вхідних даних; планування та прогнозування за відсутності повної початкової інформації. Комп'ютер, навпаки, найбільш ефективно використовується для розв'язання задач, пов'язаних з точними обчисленнями за формулами, законами, арифметичними операціями і т. ін. Для того, щоб поєднати потужності мозку та комп'ютера, необхідно створити багатофункційні штучні нейронні мережі з високою інформаційною ємністю.
Вивчення нейронної мережі і створення її різних моделей викликано прагненням підвищити швидкодію, ефективність, гнучкість і надійність технічних систем. Особливе значення при дослідженні нейронних мереж набуває метод моделювання. Це пов'язано з тим, що неможливо одночасно реєструвати електричні процеси для сотень тисяч нейронів у біологічних нейронних мережах.
Розуміння хоча б деяких механізмів обробки інформації в мозку і практична реалізація цих принципів на сучасній елементній базі в ефективних системах обробки інформації – актуальна наукова задача. Для її розв'язання потрібно дослідити, які надструктури нейронів і як можуть моделювати елементарні акти розумової діяльності. А для цього потрібно мати максимально адекватні до біологічних нейронів фізичні та комп'ютерні моделі нейронних елементів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася згідно з планом наукових досліджень Вінницького державного технічного університету та Міністерства освіти та науки України за держбюджетними темами: 50-Д-180 (№ держ. реєстрації 0197U012663) „Створення оптоелектронних технологій аналізу стану серцево-судинної системи”; 57-Д-226 (№ держ. реєстрації 0100U002933) “Розробка оптико-електронних перетворювачів для формування статичних та динамічних еталонів-образів патології мікроциркуляції в щелепно-лицьовій області”; 57-Д-248 (№ держ. реєстрації 0102U002272) “Лазерні та оптико - електронні технології в діагностиці, терапії та прогнозуванні стану серцево-судинної системи”; 57-Д-249 (№ держ. реєстрації 0102U002261) „Образний відео-комп'ютер”, а також в науково-дослідній роботі №9-4 „Ефективні методи і алгоритми високопродуктивної обробки і розпізнавання зображень в оптоелектронних паралельних процесорах”.
Мета і задачі дисертації. Метою дисертації є розширення функційних властивостей, підвищення ефективності та покращення конструктивно–технологічних характеристик оптоелектронних частотно-динамічних нейронних елементів шляхом реалізації їх на біспін-приладах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТОЕЛЕКТРОННІ ЧАСТОТНО - ДИНАМІЧНІ НЕЙРОННІ ЕЛЕМЕНТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок