Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ КУРСАНТІВ У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ КУРСАНТІВ У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Назва:
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ КУРСАНТІВ У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
УДК 355.233.23. – 057.36
Ісаєнко Тетяна Костянтинівна
ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ КУРСАНТІВ
У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Ягупов Василь Васильович,
Міністерство оборони України,
начальник Науково-методичного центру
військової освіти;
кандидат педагогічних наук
Вишневська Олена Олегівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний
університет ім. Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться 23 березня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, зала засідань (ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий 20 лютого 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради | Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження зумовлені, по-перше, необхідністю приведення виховної діяльності вищих військових закладів освіти у відповідність до завдань реформування Збройних сил України; по-друге, зростанням у зв’язку з цим вимог до професійних і моральних якостей офіцера як ключової фігури модернізації сучасної армії; по-третє, потребами демократизації армійської дійсності та визнання у військах пріоритету суб’єктності особистості, толерантності й людської гідності, що передусім визначається моральною культурою військових фахівців.
Проте теоретичні основи якісної перебудови виховання моральної культури майбутніх офіцерів залишаються не розробленими, у виховній практиці вищих військових закладів освіти існує ідеал “вольового командира”, нівелюються морально-етичні норми, що сформульовані в Кодексі честі офіцера, не усвідомлюється значення у вихованні військово-педагогічного середовища, недостатньо використовуються багаті національні традиції й бойовий досвід видатних воєначальників та військовослужбовців, що відзначились у виконанні міжнародної Програми “Партнерство заради миру”. Усе це гальмує утвердження у військах провідних моральних принципів молодої Української держави, забезпечення єдності свідомості й поведінки в індивідуально-особистісній і професійно-соціальній сферах майбутнього офіцера.
Наукові основи розв’язання загальних проблем моральної культури особистості як окремої галузі виховання висвітлюються в працях О.С. Богданової, Г.Г. Ващенка, Л.Ю. Гордіна, А.С. Макаренка, І.С. Мар’єнка, В.О. Сухомлинського та ін. Їхні ґрунтовні дослідження виконані переважно в рамках педагогіки школи, проте вони слугують нашій науковій роботі, оскільки військова педагогіка входить до системи педагогічних наук.
Військовими педагогами й психологами моральна культура розглядається як основа професійної культури військовослужбовців (О.В. Барабанщиков, В.І. Варваров, В.І. Вдов’юк, В.Л. Герасимов, В.П. Давидов, В.В. Ягупов та ін.); як головна складова змісту особистісно орієнтованого виховання курсантів, індивідуального підходу у виховній роботі (О.С. Автушенко, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ МОРАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ КУРСАНТІВ У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок