Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНА, ЕКОНОМІЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПІВПРАЦЯ (1998-2005 рр.)

УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНА, ЕКОНОМІЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПІВПРАЦЯ (1998-2005 рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНА, ЕКОНОМІЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПІВПРАЦЯ (1998-2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
ХИМИНЕЦЬ Василь Васильович
УДК 940.5(1998-2005)
УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ:
ПОЛІТИЧНА, ЕКОНОМІЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПІВПРАЦЯ
(1998-2005 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі всесвітньої історії і міжнародних відносин Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук
МАРТИНОВ Андрій Юрійович,
старший науковий співробітник
відділу всесвітньої історії і
міжнародних відносин Інституту
історії України НАН України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУДРЯЧЕНКО Андрій Іванович,
завідувач відділу стратегії розвитку
політичної системи та громадянського
суспільства Національного інституту
стратегічних досліджень, м. Київ;
кандидат історичних наук, доцент
АСАТУРОВ Сергій Костянтинович,
завідувач кафедри міжнародної інформації
Київського славістичного університету.
Захист відбудеться “14” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті „Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2, корпус №1, кімн.301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету „Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2).
Автореферат розісланий “ ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О.Г. Бажан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українсько-німецькі відносини посідають важливе місце у національній історії двох країн та загальноєвропейському історичному процесі. Федеративна Республіка Німеччина, одна з найбільш економічно розвинених країн світу, є головним торговельним та інвестиційним європейським партнером України, завдяки чому створено надійний фундамент двосторонньої взаємодії.
Актуальність теми визначається як науково-пізнавальними, так і практичними чинниками. Винятковий науковий інтерес, зокрема, становить вивчення унікального німецького досвіду демократичної трансформації, на який має сформуватися попит української суспільної практики, що з різним ступенем успішності розв’язує проблеми становлення правової держави та створення функціональних механізмів соціальної ринкової економіки.
Використання значного політичного, економічного та культурного потенціалу ФРН на користь національним інтересам України належить до перспективних завдань української зовнішньої політики. Зважаючи на вагому роль ФРН у Європейському Союзі, Україна зацікавлена в поглибленні співпраці з Німеччиною в усіх сферах, які вирішальним чином впливають на реалізацію стратегічного завдання поетапної інтеграції України до Європейського Союзу. Саме тому комплексне вивчення двостороннього співробітництва, аналіз його стану та якості, визначення пріоритетних напрямів, форм і з’ясування перспектив їхнього подальшого розвитку з точки зору нагальних потреб України, має важливе значення як для української історичної науки, так і для формування політики подальшої співпраці між Україною та ФРН.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційне дослідження виконане згідно з науковими планами Інституту історії України НАН України у рамках теми відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин “Європа і Україна: загальне і особливе у цивілізаційному розвитку та міжнародних відносинах у ХХ ст.” (державний реєстраційний номер 0199U4230).
Об’єктом наукового аналізу є спільні інтереси, зміст і форми співпраці України та Федеративної Республіки Німеччини.
Предметом дисертаційного дослідження обрано розвиток українсько-німецького співробітництва у політичній, економічній та культурній сферах упродовж конкретно визначеного хронологічного періоду.
Хронологічні межі дослідження охоплюють 1998–2005 роки – цілком завершений, на думку автора, історичний період, критеріями визначення якого є політична історія України та Німеччини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНА, ЕКОНОМІЧНА ТА КУЛЬТУРНА СПІВПРАЦЯ (1998-2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок