Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ

РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
На правах рукопису
КРАВЕЦЬ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 336.763:336.711
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ
СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи Міністерства освіти України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Єпіфанов Анатолій Олександрович,
Українська академія банківської справи,
ректор
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи,
завідуюча кафедрою фінансів,
кандидат економічних наук, доцент
Мірошніченко Олександр Володимирович,
Сумський державний аграрний університет,
доцент кафедри кібернетики та інформатики
Провідна установа Харківський державний університет,
кафедра фінансів і кредиту,
Міністерство освіти України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 17 вересня 1999 року об 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 244030, м. Суми, вул. Соборна,39, ауд.№ 204.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії банківської справи за адресою: м. Суми, вул. Соборна,39.
Автореферат розісланий 16 серпня1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Коваленко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Сучасний етап розвитку банківського сектора характеризується розширенням обсягів і структури грошового обороту, ускладненням розрахунків, необхідністю уникнення фінансових ризиків і налагодження дієвого контролю за системою грошового обігу в Україні. Виконання таких складних завдань може бути забезпечено суттєвим розширенням різних видів банківських послуг, що надаються банками підприємствам, організаціям і населенню.
Однією із таких послуг, що вже широко використовується на зарубіжних фінансових ринках, є запровадження електронних грошей, створення систем електронних платежів і розрахунків. На сьогоднішній день в Україні вже створено систему електронних платежів Національного банку України, окремі банки використовують деякі елементи і системи зарубіжних платіжних систем, запроваджують власні системи .
Але сьогодні практика ставить більш складне завдання, ніж запровадження платіжних карток окремих міжнародних платіжних систем чи платіжних систем окремих банків. Постала нагальна практична необхідність створення національної системи масових електронних платежів, загальні засади якої розробляються фахівцями Національного банку України за сприяння Інституту прогнозування Академії наук України. В цілому ця проблема у вітчизняній науковій літературі практично висвітлена дуже слабо. Окремі аспекти досліджені в роботах Гейця В.М., Міщенка В.І., Мороза А.М., Науменкової С.В., Сало І.В., Савлука М.І., Савченка А.С.
Дослідження поставленої проблеми у вітчизняній науці та практиці тільки-но розпочалося. Базою для такої роботи є створена Національним банком система електронних платежів для юридичних осіб, яка може стати методологічною та методичною основою розробки національної системи масових електронних платежів. Важливе значення для розробки вказаної платіжної системи має дослідження питань створення механізмів запобігання фінансовим ризикам та управління ними, обгрунтування економічної ефективності від запровадження системи та інші. В зв'язку з цим вважаємо, що тема дисертаційного дослідження потребує подальшої розробки.
Ставлячи за мету наукове обгрунтування змісту та форм запровадження систем електронних платежів, автор виходив, насамперед, із того, що актуальність дослідження обумовлена зростаючими потребами управління фінансово-економічними процесами в державі та створення науково обгрунтованої національної системи масових електронних платежів. Усе викладене й обумовило вибір теми дослідження та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Наукові результати, теоретичні положення та висновки дослідження було використано при виконанні науково-дослідних тем: "Стан і перспективи розвитку банківської системи України" (номер державної реєстрації 01970044204) та «Сучасні технології фінансово-банківської діяльності в Україні» (номер державної реєстрації 01996002342).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок