Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИСЕПТИЧНА АКТИВНІСТЬ, ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

АНТИСЕПТИЧНА АКТИВНІСТЬ, ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
АНТИСЕПТИЧНА АКТИВНІСТЬ, ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
ПАЛІЙ
ВІКТОР ГОРДІЙОВИЧ
УДК 615.28.001.8:61.004.14
АНТИСЕПТИЧНА АКТИВНІСТЬ, ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ
03.00.07 - мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Харків
1999


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова МОЗ України і Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Волянський Юрій Леонідович,
Харківський науково-дослідний інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова, директор
Науковий консультант:
кандидат медичних наук, доцент
Желіба Микола Дмитрович,
Вінницький державний медичний університет
ім. М.І. Пирогова МОЗ України,
завідувач кафедрою загальної хірургії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Бірюкова Світлана Василівна,
Харківський державний інститут удосконалення лікарів
МОЗ України,
професор кафедри клінічної мікробіології
доктор медичних наук, професор
Сидорчук Ігор Йосипович,
Буковинська медична академія МОЗ України,
завідувач кафедрою клінічної імунології, алергології
Провідна установа: Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться «18« березня 1999 р. о 12 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 при Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова МОЗ України за адресою: 310057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова МОЗ України, 310057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14.
Автореферат розісланий «12« лютого 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Коляда


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Антисептичні лікарські препарати широко застосовують у всьому світі в стаціонарах, поліклініках, амбулаторіях для профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань різноманітної локалізації. Значну кількість антисептичних засобів систематично використовують в медичних установах. Вивчення властивостей нових антисептиків в експерименті та клінічних умовах обумовлено необхідністю створення безмікробних умов в різних галузях медицини і народного господарства.
Актуальність проблеми. В кінці 20 століття змінилось медико-соціальне значення гнійно-запальних захворювань. Значно поширились місцеві гнійні інфекції, які характеризуються поліетіологічністю, часто важким перебігом, незадовільними результатами профілактики і лікування. Хірургічні госпітальні гострі гнійно-запальні захворювання виникають внаслідок інфікування хворих в стаціонарах умовно-патогенними мікроорганізмами. Це обумовлено наявністю хронічних, ендогенних інфекцій, більшість нозологічних форм яких мають певну характерну локалізацію (С.М. Навашин, И.П. Фомина, 1982; А.П. Красильников, 1990; Ю.Л. Волянский, 1992; М.Д. Желіба, 1996 та ін.).
Госпітальна хірургічна інфекція являє собою складну проблему, яка часто зв’язана з розвитком післяопераційних гнійних ускладнень, сепсісу, з великими матеріальними витратами і летальністю. Застосування антисептичних препаратів для профілактики і лікування місцевих інфекцій, септикопіємій розпочалося давно.
На початку цього століття антисептики стали поширеними лікарськими засобами в боротьбі з хірургічною інфекцією завдяки високій ефективності, доступності і відсутності ускладнень. Доведено, що місцеве застосування антисептичних препаратів у хірургічних хворих попереджувало генералізацію запального процесу не залежно від його локалізації, важкості і поширеності. Місцеве застосування антисептиків приводило до зменшення кількості мікроорганізмів у вогнищі запалення, пригнічення життєдіяльності збудників інфекції (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНТИСЕПТИЧНА АКТИВНІСТЬ, ВЛАСТИВОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ АНТИМІКРОБНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок