Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЗАЦЕНТРОВО НАВАНТАЖЕНІ ФУНДАМЕНТИ З ВИРІЗАМИ ПО ПІДОШВІ

ПОЗАЦЕНТРОВО НАВАНТАЖЕНІ ФУНДАМЕНТИ З ВИРІЗАМИ ПО ПІДОШВІ

Назва:
ПОЗАЦЕНТРОВО НАВАНТАЖЕНІ ФУНДАМЕНТИ З ВИРІЗАМИ ПО ПІДОШВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
САМОРОДОВ ОЛЕКСАНДР ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 624.131:624.15
ПОЗАЦЕНТРОВО НАВАНТАЖЕНІ ФУНДАМЕНТИ
З ВИРІЗАМИ ПО ПІДОШВІ
05.23.02 – основи та фундаменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лучковський Ілля Якович,
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури,
завідувач кафедри основ, фундаментів
та інженерної геології
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Шаповал Володимир Григорович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри основ та фундаментів;
кандидат технічних наук, професор Рудь Олександр Григорович, Харківська національна академія міського господарства, професор кафедра механіки грунтів, фундаментів та інженерної геології.
Провідна установа:
Донбаська національна академія будівництва і архітектури (ДНАБА), кафедра основ, фундаментів та підземних споруд Міністерства освіти і науки України, м. Макіївка
Захист відбудеться " 04 " липня 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.01 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБА) за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а, к. 350.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ПДАБА за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а.
Автореферат розісланий " 31 " травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.085.01 К.В. Баташева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Позацентрово навантажені стовпчасті та стрічкові фундаменти неглибокого закладення на природній основі є однією з найбільш масових конструкцій, які застосовуються у промисловому та цивільному будівництві. При цьому фундаменти, як правило, проектують з безперервним контактом їхньої підошви з основою.
Однак, при великих ексцентриситетах зовнішнього вертикального навантаження дотримання нормативних вимог до крайових тисків на основу приводить до збільшення розмірів підошви фундаментів у напрямку дії моменту та неповному використанню розрахункового опору ґрунту. У цих випадках найбільш економічними являються конструкції фундаментів з вирізами в центральній частині підошви. Цим досягається максимальне використання міцності ґрунту основи, виключення відриву підошви від основи, зменшення габаритів підошви та, як наслідок - значна економія матеріалу.
Конструкції фундаментів із симетрично та несиметрично розташованими по підошві вирізами можуть застосовуватися як під окремо розташовані висотні споруди (вежі, труби та ін.), так і під колони промислових будинків, а також як опорні частини підпірних стін та інших споруд.
Важливо відзначити ефективність застосування таких конструкцій фундаментів не тільки для нового будівництва, але й при реконструкції будинків та споруд, тому що здійснення технічного переозброєння виробництва, заміна застарілого устаткування та окремих агрегатів, підвищення вантажопідйомності мостових кранів, розширення прольотів, збільшення транспортних навантажень та ін. приводить до збільшення моментних та горизонтальних навантажень на фундаменти. У цих випадках застосування вищевказаних конструкцій фундаментів дозволяє скоротити витрати на реконструкцію каркасних промбудинків за рахунок створення опор підвищеної жорсткості. Відзначимо також, доцільність створення жорстких опор при посиленні каркасів будинків, підданих корозії, для зміни розрахункової схеми будинків після їхньої тривалої експлуатації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі основ, фундаментів та інженерної геології Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури. Дослідження проведені відповідно до кафедральної програми на 2000-2003 рр. “Складні інженерно-геологічні умови та їхнє урахування при проектуванні основ та фундаментів”, яка затверджена Міністерством освіти та науки України, а також у рамках наукової теми: “Розробка методики визначення тиску ґрунту на глибокі шахтні стволи дублюючого каналізаційного тонелю у м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЗАЦЕНТРОВО НАВАНТАЖЕНІ ФУНДАМЕНТИ З ВИРІЗАМИ ПО ПІДОШВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок