Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕСА СХІДНОЇ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (1941 – 1943 рр.)

ПРЕСА СХІДНОЇ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (1941 – 1943 рр.)

Назва:
ПРЕСА СХІДНОЇ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (1941 – 1943 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,44 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Титаренко Дмитро Миколайович
УДК 930.2(477) “1941/ 1943”
ПРЕСА СХІДНОЇ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (1941 – 1943 рр.)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ –2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Стецкевич Віталій Вікторович,
завідувач кафедри історії України та українознавства
Криворізького технічного університету
– кандидат історичних наук, доцент
Ізюмов Володимир Іванович,
доцент кафедри історії України
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “17” квітня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 051. 14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “13” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Події періоду Другої світової війни вже протягом багатьох десятиріч є об’єктом вивчення як вітчизняних, так і зарубіжних істориків. На сучасному етапі розвитку історичної науки дослідження з вказаної проблематики набувають особливої гостроти та актуальності, потребують поглибленого осмислення та висвітлення.
Це пов’язане з розширенням кола досліджуваних питань, відходом від старих ідеологічних штампів та стереотипів в оцінці подій, появою та розвитком нових концептуальних положень. Завдання істориків на сучасному етапі полягає в тому, щоб об’єктивно, зважено підійти до подій того часу, якомога повніше висвітлити трагічні і водночас героїчні сторінки в історії народу України.
Особливо це стосується періоду німецько-фашистської окупації України, і, зокрема, східної її частини, яка входила до складу прифронтової смуги. На жаль, на базі вже введених до наукового обігу джерел дуже складно, а інколи часто і зовсім неможливо відтворити процеси, які відбувалися на території регіону. В зв’язку з тим постає нагальна необхідність введення до наукового обігу нових джерел, які раніше використовувалися істориками дуже обмежено, фрагментарно та упереджено, або ж навіть сприймалися негативно. Ретельний та доскіпливий їх аналіз може значно розширити наше уявлення про події того часу в регіоні.
До числа таких джерел, які дійшли до наших днів, повною мірою можна віднести пресу, що видавалася під час окупації на території сходу України. Автором було визнане за недоцільне включення до об’єкту дослідження підпільно-партизанських видань. Це зумовлюється як низькою їх репрезентативністю (з 3-х друкованих органів, що виходили на сході України, зберігся лише 1), незначною кількістю інформації з проблематики, яка розглядається в дисертації, так і тим, що за походженням та спрямованістю вони являли собою якісно інші періодичні видання.
При вивченні преси періоду німецько-фашистської окупації в якості історичного джерела варто враховувати те, що і сама вона як прояв громадського життя потребує детального розгляду. Це, зокрема, стосується з’ясування обставин її виникнення, умов функціонування, визначення механізму роботи редакцій та їх співробітників.
Необхідність широкого і глибокого дослідження тогочасної періодики зумовлюється й тим, що вона була не лише потужним та діяльним фактором ідеологічно-пропагандистського впливу на місцеве населення, але й наймасовішим засобом інформування про події місцевого життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРЕСА СХІДНОЇ УКРАЇНИ ПЕРІОДУ НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ ОКУПАЦІЇ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО (1941 – 1943 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок