Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зовнішньополітична діяльність уряду УСРР (1920 – 1923 рр.)

Зовнішньополітична діяльність уряду УСРР (1920 – 1923 рр.)

Назва:
Зовнішньополітична діяльність уряду УСРР (1920 – 1923 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУПЧИК Олег Романович
УДК 327 (477) ”1920 / 1923”
Зовнішньополітична діяльність уряду УСРР
(1920 – 1923 рр.)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Пивовар Сергій Федорович,
завідувач кафедри новітньої історії України
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дробот Іван Іванович,
завідувач кафедри історії України,
проректор з гуманітарної освіти та соціальної політики Національного педагогічного університету
імені М. П. Драгоманова МОН України;
кандидат історичних наук
Скляренко Денис Євгенович,
I секретар відділу Центрально – Східної Європи
III територіального управління
Міністерства закордонних справ України.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться ”27” червня 2005 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "26" травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сокірко О. Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації відповідає поставленій меті та розв’язанню основних завдань дослідження. Робота складається із переліку умовних скорочень, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури, додатків до тексту. Її обсяг становить 225 сторінок, з них основного тексту 198 сторінок, списку джерел та літератури 22 сторінки (252 позиції).
Актуальність теми. Одним із основних чинників, що визначають життєздатність і безпечне існування держави є проведення її урядом реалістичної зовнішньої політики. Активність і систематичність, цілеспрямованість і безперервність цього процесу гарантують отримання державою певних гарантій політичної та економічної безпеки, дозволяють запобігти появі деяких негативних явищ у внутрішньому житті країни, забезпечують її існування і подальший розвиток. На сучасному етапі розвитку України її зовнішньополітичні орієнтири, залежно від внутрішньої ситуації і міжнародного становища, періодично корегуються та змінюються. Передумовою розуміння цілісної картини історії зовнішньої політики України є поєднання досвіду минулого й сьогодення, врахування прорахунків і здобутків. Тому, одним із першочергових завдань є наукове переосмислення зовнішньої політики України радянської доби. До них належить, зокрема, зовнішньополітична діяльність РНК УСРР, як складова урядової роботи у сфері державного будівництва в УСРР на початку 1920–х рр.
Актуальність дослідження цієї теми обумовлена також тим, що в останнє десятиліття питання, пов’язані з початковим періодом діяльності РНК УСРР вивчалися, порівняно з радянським періодом, не достатньо. Сучасні науковці, аналізують проблему становлення української радянської державності, але, зовнішньополітичний бік даної тематики як правило не досліджують. Праць, у яких здійснювалося б комплексне висвітлення зовнішньополітичного аспекту діяльності уряду УСРР у 1920 – 1923 рр., у новітній історіографії не багато. Дослідження радянських учених характеризуються заідеологізованістю і тенденційністю. Категорично критичні зауваження істориків 1990–х років про шкідливі для України наслідки діяльності радянської влади, в тому числі й закордоном, нині переглядаються. Однак, сьогодення вимагає найновішого дослідження, виконаного на засадах неупередженості. Отримання можливості користуватися раніше недоступними для науковців архівними матеріалами дозволяє сьогодні по–новому дослідити й оцінити державне життя УСРР на початку 1920–х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Зовнішньополітична діяльність уряду УСРР (1920 – 1923 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок