Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення змінення властивостей об’єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу

Визначення змінення властивостей об’єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу

Назва:
Визначення змінення властивостей об’єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Арчакова Олександра Вікторівна
УДК 681.513.6
Визначення змінення властивостей об'єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Бодянський Євгеній Володимирович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Абрамов Юрій Олексійович, Академія пожежної безпеки України, проректор з наукової роботи;
доктор технічних наук, професор Кулик Анатолій Степанович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри “Системи управління літальними апаратами”.
Провідна установа Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 22 січня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: , м. Харків, пр. Леніна, , факс:) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, .
Автореферат розісланий 20 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність функціонування систем керування об'єктами різних класів багато в чому визначається їхньою здатністю підтримувати необхідні режими в умовах невизначеності, впливу різних збурень, дрейфу параметрів, стрибків і розладнань, що виникають в об'єкті. Для того, щоб система керування мала такі властивості, у ній повинний бути передбачений контур діагностики, що вирішує задачі контролю стану і параметрів об'єкта та системи керування в цілому а також подає сигнали тривоги або корегує алгоритм керування в необхідні моменти з метою забезпечення стійкої роботи у випадку нестаціонарності об'єкта керування.
На цей час в задачах ранньої діагностики широке поширення одержав ідентифікаційний підхід до виявлення змін властивостей об'єкта керування, в основі якого полягають процедури поточної ідентифікації і контролю за змінами параметрів. У переважній більшості випадків це рекурентні алгоритми точкового оцінювання, структура і параметри яких досить жорстко визначаються статистичними припущеннями про характер збурень, що діють на об'єкт контролю. Припущення про статистичний характер збурень на практиці приводить до того, що діагностуюча система найчастіше не в змозі розпізнати, що ж викликало неприпустиму варіацію параметрів моделі, що контролюється та настроюється паралельно об'єкту. Основними недоліками традиційного ідентифікаційного підходу є необхідність використання статистичної інформації про об'єкт керування і діючих на нього збурень та завад, що не завжди є відомими, й орієнтація цього підходу на лінійні об'єкти.
У зв'язку з цим дуже актуальною представляється проблема раннього виявлення змін властивостей нестаціонарних динамічних об'єктів керування в умовах істотної апріорної невизначеності про властивості як самого об'єкта, так і діючих на нього збурень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково – дослідних робіт Харківського державного технічного університету радіоелектроніки в рамках держбюджетної теми “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення для адаптивних нейро – фаззі – систем керування з урахуванням обмежень на основі параметрично оптимізуємих регуляторів”, включеної в координаційний план Міністерства освіти і науки України (№ ДР 0197U0121130) і “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення, нейро-фаззі-систем ранньої діагностики, прогнозування і моделювання за умов апріорної та поточної невизначеності” (№ ДР 0101U001762), де здобувачка як виконавець розробила процедури та алгоритми виявлення змінення властивостей об'єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу у реальному часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Визначення змінення властивостей об’єктів керування на основі множинного ідентифікаційного підходу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок