Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ (на прикладі працівників стресогенних професій)

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ (на прикладі працівників стресогенних професій)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ (на прикладі працівників стресогенних професій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
БІЛОВА Маргарита Едуардівна
УДК: 159.923+159.942(043.3)
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ
(на прикладі працівників стресогенних професій)
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА – 2007


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: - кандидат психологічних наук, доцент
Будіянський Микола Федорович,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова
професор кафедри загальної та соціальної психології
Офіційні опоненти: - доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет
завідувач кафедри
загальної і педагогічної психології
- кандидат психологічних наук, доцент
Бринза Ірина Вячеславівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського
доцент кафедри загальної та диференціальної психології
Захист відбудеться 9 листопада 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 41.053.03 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м.Одеса, вул. Старопортофранківська,26).
Автореферат розісланий 8 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнєцова О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність дослідження. В даний час життєдіяльність людини немислима без максимальних за об'ємом та інтенсивністю навантажень, напруженої боротьби, гострого суперництва, постійних переживань успіху або невдач, тобто всього того, що складає семантику поняття "стрес". Безперервні змінні умови соціального середовища обумовлюють необхідність формування якостей, що підвищують стійкість психіки до дії інтенсивних зовнішніх та внутрішніх подразників, тобто до дії стресорів різної інтенсивності.
Проблема стресу, в цілому, відноситься до числа класичних в психології і має багату історію. Окремі її аспекти розглядаються у руслі загальної психології (Б.Г.Ананьєв, І.Ф.Аршава, В.Ф.Березін, Н.Д.Левітов, Ю.Б.Максименко, І.І.Наєнко, Е.Л.Носенко, О.П.Саннікова, Б.М.Теплов, О.Я.Чебикін та ін.), медичної психології (Ю.О.Олександровський, В.В.Віноградов, І.В.Владимірова, О.С.Кочарян, Б.В.Овчінніков, Г.К.Ушаков, Г.Сельє, Ч.Д.Спілбергер та ін.), спортивної психології (Р.В.Ложкін, О.Ц.Пуні, П.А.Рудік, Ю.Л.Ханін та ін.), психології професійної діяльності (В.О.Бодров, Є.Н.Іванова, Е.А.Клімов, К.К.Платонов, А.В.Сергеєва, В.Штерн та ін.), юридичної психології (М.Ф.Будіянській, Б.Ф.Клімук, М.С.Корольчук, В.М.Крайнюк, В.І.Мозговий, О.Н.Столяренко, А.В.Тімченко, та ін.). Особлива увага надається проблемі стійкості особистості до стресу і стресогенних чинників (Л.Н.Аболін, Ю.М.Блудов, Л.А.Китаєв-Смик, О.А.Киріленко, В.Л.Маріщук, Е.А.Мілерян, В.Є.Мільман, В.Ф.Моргун, Г.С.Нікіфоров, В.М.Пісаренко, С.М.Симоненко, Л.П.Степанова, Р.Бенджамін, Э.Геллгорн, Р.Грін, Р.Лазарус, та ін.). Проте недостатньо вивчені аспекти даної проблематики, що стосуються співвідношення стресостійкості з широким спектром психологічних якостей особистості, саме це набуває особливого значення в контексті системних і диференціально-психологічних досліджень. Розробка даної проблеми важлива не тільки в теоретичному, але і в практичному плані, зокрема, для вирішення завдань профілактики, реабілітації, ранньої діагностики та психокорекції різних психологічних і психосоціальних розладів, з розвитку особової й професійної самореалізації, для психологічного забезпечення високої працездатності людини. Особливого значення в контексті означеної проблеми набуває дослідження індивідуально-психологічних особливостей осіб, які різняться рівнем стресостійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСІБ З РІЗНИМ РІВНЕМ СТРЕСОСТІЙКОСТІ (на прикладі працівників стресогенних професій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок