Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> здоровий спосіб життяяк соціально-педагогічна умовастановлення особистості у підлітковому віці

здоровий спосіб життяяк соціально-педагогічна умовастановлення особистості у підлітковому віці

Назва:
здоровий спосіб життяяк соціально-педагогічна умовастановлення особистості у підлітковому віці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Питання, пов`язані з соціальною функцією виховання, впливом на виховн
ий процес сім`ї, школи, оточуючого середовища досліджувалися в працях А


національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Вакуленко Олена Василівна
удк 37. 013. 42
здоровий спосіб життя
як соціально-педагогічна умова
становлення особистості у підлітковому віці
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький державний університет,
декан факультету соціальної педагогіки і психології
кандидат педагогічних наук,
Свириденко Світлана Олександрівна,
Інститут проблем виховання,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Волинський державний педагогічний університет імені Л.Українки,
кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк.
Захист відбудеться 22 січня 2002 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ,
вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано " 20 " грудня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах радикальної соціально-політичної трансформації нашого суспільства, коли відновлюється державність, відродження багатогранного культурно-історичного досвіду та традицій національного виховання надзвичайно активізувалася проблема духовного і фізичного розвитку молодого покоління, становлення його як соціальної особистості. Як здоров'я населення віддзеркалює минуле та сьогодення країни, так і її майбутнє безпосередньо залежить від здоров'я молоді.
За даними Міністерства освіти і науки України різні порушення статури мають приблизно 60% дітей шкільного віку, відхилення від норми у серцево-судинній системі - 30-40%, неврози - 30%. Результати вибіркових досліджень цього ж міністерства показали, що 36% учнів загальноосвітніх шкіл України мають низький рівень фізичного здоров'я, 34% - нижче за середній, 23% - середній, 7% - вище середнього, і лише 1% - високий.
Сьогодні на здоров`я підлітків помітніше впливають фактори, дія яких раніше була значно меншою. Інтенсивність дії факторів ризику зростає у підлітковому віці, зокрема це стосується зниження фізичного і підвищення нервово-психологічного навантаження, інформаційного перевантаження, потягу частини підлітків до шкідливих звичок.
Сьогодні досить гостро постає необхідність розробки і запровадження конкретних дій, спрямованих на покращення здоров`я підлітків та молоді. Одним із ефективних шляхів вирішення цього завдання є створення умов для формування здорового способу життя молодих людей через сприйняття ідеалу і норм здорового, багатоманітного та щасливого життя кожного з них і усвідомлення негативного впливу наркотичного, токсичного, алкогольного, нікотинового отруєння на організм, психіку тощо.
Аналіз наукових праць свідчить про відсутність однозначного підходу до проблеми формування здорового способу життя. Проте різні визначення, класифікації здоров’я, здорового способу життя в цілому не суперечать одне одному, а навіть взаємодоповнюють, взаємопідсилюють і дозволяють розглядати їх з різних позицій. Так, різні напрями виховної роботи в школі по формуванню здорового способу життя розробляли Г.І.Власюк, О.Д.Дубогай, В.Г.Кузь, С.О.Свириденко, А.Л.Турчак; психологічні особливості виховання особистості розглядали І.Д.Бех, Н.Ю.Максимова, С.К.Масгутова, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: здоровий спосіб життяяк соціально-педагогічна умовастановлення особистості у підлітковому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок