Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРАОПЕРАЦІЙНІ ТА РАННІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ УСКЛАДНЕННЯ В ХІРУРГІЇ ХВОРОБ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА (прогнозування, діагностика, лікування і профілактика)

ІНТРАОПЕРАЦІЙНІ ТА РАННІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ УСКЛАДНЕННЯ В ХІРУРГІЇ ХВОРОБ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА (прогнозування, діагностика, лікування і профілактика)

Назва:
ІНТРАОПЕРАЦІЙНІ ТА РАННІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ УСКЛАДНЕННЯ В ХІРУРГІЇ ХВОРОБ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА (прогнозування, діагностика, лікування і профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Мохаммед Джафару Аугі
УДК 616.33(001.18)+616-07-089+616-06-08-(084)
ІНТРАОПЕРАЦІЙНІ ТА РАННІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ УСКЛАДНЕННЯ
В ХІРУРГІЇ ХВОРОБ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА
(прогнозування, діагностика, лікування і профілактика)
14.01.03 - хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь- 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Волобуєв Микола
Миколайович, Кримський державний медичний університет ім.
С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної
хірургії №1
Офіційні опоненти:
-доктор медичних наук, професор Жебровський Віктор Вікторович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри хірургічних хвороб з курсом урології
-Лауреат Державної премії України, Заслужений діяч науки, професор Велігоцький Микола Миколайович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри торакоабдомінальної хірургії.
Провідна установа: Інститут загальноїта невідкладної хірургії АМН України, м Харків
Захист відбудеться “ 27___”__0 8_______________2002 р. о 14______ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
Автореферат розісланий _24.07__________________2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Ю. Новіков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Резекції шлунка та органозберігаючі операції не завжди забезпечують ефективне лікування виразкового хворого. У 25-35% хворих адаптація виявляється неповною і в різний термін після операції розвивається ряд соматичних і функціональних розладів, обєднаних поняттям “Хвороба оперованого шлунка” (ХОШ) (Бусалов Л.А., Комаровский Ю.Т., 1966; Захаров Е.И., Захаров А.Е., 1971; Саенко В.Ф., 2000; Шалимов А.А., 2000), а у 9-12% хворих виникає необхідність у повторній операції (Волобуев Н.Н., 1975; Голдин В.А., 1990; Georgi W., 1985).
Тривалий і важкий перебіг ХОШ призводить до різких патофізіологічних порушень, до розладу харчування і білковому дефіциту, до негативних змін в імуногенезі і процесах регенерації, будучи тим фактором, на якому розігруються інтраопераційні та післяопераційні ускладнення. Їх частота коливається від 6,1 до 20,4% навіть у спеціалізованих клініках (Бачев И.И., 1990; Вахидов В.В.,1990; Саенко В.Ф., 2001; Georgi W. ,1985).
В останні роки не відзначається тенденції до зменшення кількості гнійно-запальних ускладнень після операцій при ХОШ (Завірний Л.Г., 1990; Жебровский В.В., 2000; Sulz F., 1984). Це обумовлено: зміною мікробного пейзажу гнійно-септичних інфекцій, що відрізняються множинною антибіотико- і антисептикостійкістю; збільшенням кількості хворих з різко вираженим імунодефіцитом; розширенням показань до хірургічного лікування ослаблених і тяжких хворих літнього і старечого віку.
Однак слід зазначити, що питанню інтраопераційних та ранніх післяопераційних ускладнень при оперативному лікуванні ХОШ приділено незаслужено мало уваги. Особливо це стосується виявлення чинників ризику ускладнень, розробки ефективних заходів профілактики і ранньої діагностики.
В даний час все більше уваги приділяється з'ясуванню молекулярних основ захворювань і патологічних станів організму людини, що дозволяє не тільки краще зрозуміти механізми їх розвитку, але й розробити біохімічні тести для їх ранньої і диференційної діагностики, оптимізувати передопераційну підготовку хворих.
Значним прогресом у проблемі гнійно-запальних ускладнень варто вважати досягнення клінічної і теоретичної медицини у вивченні ендогенної інтоксикації (ЕІ), маркерами якої є показники середньо-молекулярних олігопептидів (СМО) у рідких середовищах організму (Владика А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНТРАОПЕРАЦІЙНІ ТА РАННІ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ УСКЛАДНЕННЯ В ХІРУРГІЇ ХВОРОБ ОПЕРОВАНОГО ШЛУНКА (прогнозування, діагностика, лікування і профілактика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок