Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні засади забезпечення зайнятості сільського населення в регіоні

Економічні засади забезпечення зайнятості сільського населення в регіоні

Назва:
Економічні засади забезпечення зайнятості сільського населення в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Крилова Ірина Георгіївна
УДК 331.5:631.15
Економічні засади забезпечення
зайнятості сільського населення
в регіоні
 
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ТОПІХА Іван Наумович,
Миколаївський державний аграрний університет, завідувач кафедри економіки сільського
господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
МАРМУЛЬ Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
проректор з міжнародних зв’язків,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, професор
булавка Олексій Гаврилович,
Національний науковий цетр
“Інститут аграрної економіки”,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики.
Провідна установа – Південна філія “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, кафедра економіки, м.Сімферополь.
Захист відбудеться “27” квітня 2006 року о 09.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “27” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Позитивні зрушення в сільському господарстві поки ще не забезпечили належного поліпшення умов життєдіяльності сільського населення, майже не зростають реальні доходи населення, не відновлюється діяльність підприємств і закладів сфери обслуговування, припинилось оновлення матеріальної бази соціальної інфраструктури. Внаслідок звуження сфери прикладання праці на сільськогосподарських підприємствах, зменшення обсягів виробництва скорочується чисельність робочих місць в сільській місцевості. Так, наприклад, рівень безробіття сільського населення зріс з 7,0% у 2003 р. до 8,4% у 2004р.
Загострення протиріч у сфері аграрної праці, особливо проблем соціальної політики на селі, вимагає всебічного наукового осмислення проблеми забезпечення зайнятості сільського населення.
Дослідження проблеми формування зайнятості сільського населення обумовлюється ще й тим, що держава і місцеві органи в умовах тривалої економічної кризи і перебудови всієї економічної системи недостатньо приділяли уваги регулюванню цих процесів.
Дослідження проблеми зайнятості займає одне з провідних місць у наукових працях вітчизняних вчених: Д.П.Богині, О.А.Бугуцького, Ф.Гні-біденки, О.А.Грішновой, В.С.Дієсперова, М.І. Долішного, Ю.М.Крас-нова, Г.І.Купалової, Е. Лібанової, П.П.Мазурка, М.Й.Маліка, Л.О.Мармуль, І.Н.Топіхи, А.А.Ні-кі-форової, Н.Павловської, І.Л.Петрової, В.М.Петюх, К.І. Якуби та ін.
Але економічна наука та практика України сьогодні ще не мають моделі дієвого механізму впливу на формування зайнятості на селі, адекватного сучасного стану ринкових перетворень. Комплексний та системний підхід до цієї проблеми майже відсутній. Невирішеність проблеми та відсутність належних умов ефективного формування зайнятості зумовили вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відповідності до плану науково-дослідної роботи Миколаївського державного аграрного університету по темі "Економічна ефективність виробництва в реформованих господарських формуваннях", яка входить до науково-технічної програми УААН на 2001-2005 роки "Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу" (номер державної реєстрації 0102U000259).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є поглиблення теоретико-методологічних засад і розробка економічних заходів, спрямованих на забезпечення зайнятості на селі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Економічні засади забезпечення зайнятості сільського населення в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок