Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об’єктів для систем управління вантажопотоками

Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об’єктів для систем управління вантажопотоками

Назва:
Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об’єктів для систем управління вантажопотоками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛЕЩУК Олег Владиславович
УДК 004.932:656.223
Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об'єктів для систем управління вантажопотоками
05.13.06 автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті
Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Копитчук Микола Борисович, проректор ОНПУ,
завідувач кафедри комп’ютерних інтелектуальних систем та мереж
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Федорович Олег Євгенович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", завідувач кафедри інформаційних управляючих систем;
доктор технічних наук, професор Нікульшин Володимир Русланович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри теоретичної, загальної і нетрадиційної енергетики.
Захист відбудеться 18 жовтня 2007 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 при Одеському національному політехнічному університеті (65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці ОНПУ,
65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1
Автореферат розісланий 14 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для ефективного функціонування системи управління вантажопотоками потрібна наявність оперативних і повномасштабних даних про поточне місце розташування і напрямок руху транспортних засобів. Зараз подібна задача вирішена лише частково. Для одержання інформації про такі характеристики, як маса перевезеного вантажу, широко застосовуються різні інформаційно-вимірювальні засоби, у той же час відсутні ефективні способи виміру атрибутивних характеристик транспортних засобів. Зокрема, при проходженні потягу через пункт обліку задача ідентифікації вагонів покладається на людину-оператора і виконується шляхом візуального зчитування номерів вагонів і занесення їх у базу даних. Як показує практичний досвід, при русі потягу зі швидкістю більше 5 км/год реєстрація номерів оператором ускладнена, а при швидкості більше 10 км/год практично нездійсненна. Якщо врахувати, що при русі через пункти обліку згідно ТУ на залізничні ваги швидкість потягу може досягати 40 км/год, то, напевно, людський фактор є найбільш вузьким місцем у системі контролю вантажоперевезень.
Один з перспективних напрямів вирішення задачі автоматизованої ідентифікації вагонів заснований на використанні візуальної інформації про вагони та її обробки з метою локалізації зони розташування номера і його розпізнавання. В останні роки аналогічні системи почали впроваджуватися на автомобільних магістралях та пунктах обліку. Це дозволило автоматизувати контроль за транспортним потоком, надало змогу отримувати своєчасну інформацію про ситуацію на дорогах.
Економічний ефект від упровадження прогресивних інформаційних технологій у сфері залізничного й автомобільного транспорту буде полягати у підвищенні пропускної здатності магістралей, вірогідності і повноти інформації.
Таким чином, проблема розробки автоматизованих систем ідентифікації транспортних засобів як повнофункціональної складової єдиної інформаційної системи України є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Цільова спрямованість дисертаційної роботи тісно пов'язана з планами наукових досліджень кафедри комп'ютерних інтелектуальних систем та мереж Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ).
Основні наукові дослідження дисертації виконані відповідно до завдань держбюджетної науково-дослідної роботи ОНПУ № 326-62 “Апаратно-програмні засоби автоматизованих систем” та госпдоговірних науково-дослідних робіт ОНПУ “Исследование и разработка аппаратно-программных компонентов интеллектуальных информационных измерительных систем”, договір №1338-139/62 від 02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Аналітичні та інформаційні моделі і методи ідентифікації рухомих об’єктів для систем управління вантажопотоками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок