Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДИСКУСІЇ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ “СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДИСКУСІЇ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ “СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДИСКУСІЇ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ “СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АПН України
Інститут психології ім. Г.С. Костюка
Михальчук Наталія Олександрівна
УДК 371.334(048)
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДИСКУСІЇ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ
(НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ “СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 19.00.07 – ПЕДАГОГІЧНА ТА ВІКОВА ПСИХОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ КАНДИДАТА
ПСИХОЛОГІЧНИХ НАУК
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія методології і теорії психології, м.Київ.
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор Балл Георгій Олексійович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія методології і теорії психології, завідувач.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ, лабораторія психології особистості, завідувач;
кандидат психологічних наук Митник Олександр Якович, загальноосвітня середня школа №240, м. Київ, заступник директора.
Провідна установа:
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової та професійної підготовки, м.Київ.
Захист відбудеться 29.05.2001 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01. в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 27.04.2001 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.В. Клименко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Становлення нових соціально-економічних та політичних відносин в українському суспільстві зумовило необхідність перегляду вимог до організації та реалізації навчально-виховного процесу в школі. Сучасна українська школа покликана сприяти відтворенню і подальшому зростанню інтелектуального, духовного потенціалу народу, готувати учнів до життя і праці в демократичному суспільстві. Одним із шляхів реалізації цього завдання є вдосконалення методів та засобів навчання, виявлення таких його форм, які дозволили б успішно вирішувати як навчальні, так і виховні проблеми. У зв'язку з цим приділяється увага, зокрема, важливим з цього погляду характеристикам спілкування. Однак, незважаючи на те, що вивчалося широке коло проблем спілкування та було проведено багато досліджень, певні його моменти залишилися поза увагою дослідників. Зокрема, з огляду на сучасний стан науки, на нові напрямки роботи зі школярами в навчальному процесі, не можна не торкнутися практично недослідженої проблеми розвитку вміння учнів продуктивно спілкуватися на уроках із застосуванням нетрадиційної форми роботи - дискусії. І актуальність цієї проблеми відчувається найбільш гостро саме зараз, в процесі побудови нової національної школи України на засадах гуманних відношень, взаєморозуміння, поваги та добра.
Дискусія як публічне обговорення будь-яких проблем, суперечних питань аналізується, передусім, в літературі з проблем риторики - науки про ораторське мистецтво. Дискусія розглядається тут головно з точки зору красномовності, майстерності мовлення. Але за такого погляду на дискусію неможливо говорити про особливості її використання в навчальному процесі як форми роботи на уроках, бо учні підліткового віку ще не володіють майстерністю мовлення, що є необхідною умовою проведення такої дискусії, про яку йдеться в літературі з риторики. Отже, виникає потреба в наукових дослідженнях, які дадуть змогу обґрунтувати принципи та умови проведення дискусії в навчальному процесі середньої школи.
Експериментальні дані, одержані психологами і педагогами (Г.М.Андреєва, В.В.Андрієвська, Г.О.БаллВ.П.Бедерханова, І.Н.Богомолова, У.Глассер, О.В.Киричук, О.І.Киричук, З.Г.Кісарчук, В.Ф.Литовський, Х.Й.Лійметс, С.Д.Максименко, О.Я.Митник, E.Eisman, H.H.Kelley, A.Knapp, M.Lakin, I.Malzman, C.G.Morris, A.Newell, D.A.Peterson, C.R.Rogers, T.Slama-Cazacu, P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДИСКУСІЇ ЯК ФОРМИ НАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ (НА МАТЕРІАЛІ КУРСУ “СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок