Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА МОДЕЛЬ ПОЕТИЧНОГО СВІТУ В. САМІЙЛЕНКА

МОВНА МОДЕЛЬ ПОЕТИЧНОГО СВІТУ В. САМІЙЛЕНКА

Назва:
МОВНА МОДЕЛЬ ПОЕТИЧНОГО СВІТУ В. САМІЙЛЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
Малахова Олена Анатоліївна
УДК 811.161.2’42 Самійленко
МОВНА МОДЕЛЬ ПОЕТИЧНОГО СВІТУ В. САМІЙЛЕНКА
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Лисиченко Лідія Андріївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
, провідний науковий співробітник
відділу стилістики та культури мови
Інституту української мови НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент
Таран Оксана Сергіївна,
доцент кафедри перекладознавства
та психолінгвістики Луганського
державного інституту культури
і мистецтв.
Захист відбудеться “15” червня 2007р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В.
Автореферат розіслано “14” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець ХХ – початок ХХІ ст. в українському мовознавстві позначений посиленою увагою науковців до питань, пов’язаних із мовою і мисленням людини, з особливостями мовного вираження концептуальної картини світу з позицій антропоцентризму. Актуальними в цьому плані стають дослідження, що стосуються поетичного мовлення письменників, творчість яких тривалий час не була предметом вивчення як у літературознавстві, так і в мовознавстві (наукові розвідки Д. Баранника, С. Бибик, Л. Венєвцевої, С. Єрмоленко, А. Загнітка, Н. Лисенко, Л. Лисиченко, Л. Мацько, А. Поповського, Л. Савченко, Т. Скорбач, Н. Сологуб, Л. Ставицької).
До числа письменників, творчість яких мало ставала предметом досліджень, належить і Володимир Іванович Самійленко, ім’я якого незаслужено замовчувалося протягом тривалого часу, хоча серед українських літераторів кінця XIX – початку XX століття він був помітною постаттю. Сучасники високо цінували його талант, поважали як цікаву мовну особистість, що сформувалася на межі епох, на межі естетичних напрямків, увібравши в себе риси символізму, імпресіонізму, неоромантизму. Іван Франко писав про поета: “Від першого свого виступу на літературнім полі він послуговується мовою чистою, ясною, наскрізь народною і при тім наскрізь інтелігентною. Він не украшує і не насилує її, вона ллється у нього як природне джерело. Він не афектує мужицького говору, не послуговується для декорації стилю мужицькими приказками, а говорить попросту як інтелігент до інтелігента, певний, що його рідної мови без ніяких натягань вистачить йому до висловлення всіх ідей і всіх поривів душі”. За свідченнями сучасників і однодумців, Володимир Самійленко був людиною творчо самобутньою і широко ерудованою. Він і лірик філософського складу, і блискучий гуморист і сатирик, автор злободенних прозових фейлетонів, і талановитий драматург і перекладач. Його літературна спадщина ввійшла до скарбниці національної культури і заслуговує належної уваги дослідників.
У середині ХХ століття творчості В.І. Самійленка присвятили свої роботи О. Бабишкін, М. Гончарук, Н. Каперлос, Л. Мороз, В. Таран, М. Чорнописький; в останні десятиліття ХХ ст. з’явилися розвідки оглядового характеру Н. Гаєвської, Т. Івасютина, В. Погребника, П. Ротача, М. Ходоровського, літературно-критичні статті й нариси Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОВНА МОДЕЛЬ ПОЕТИЧНОГО СВІТУ В. САМІЙЛЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок