Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СУМІЩУЮЧИХ ДОБАВОК НА КІНЕТИКУ ФОРМУВАННЯ ТА СТРУКТУРУ УРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК

ВПЛИВ СУМІЩУЮЧИХ ДОБАВОК НА КІНЕТИКУ ФОРМУВАННЯ ТА СТРУКТУРУ УРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК

Назва:
ВПЛИВ СУМІЩУЮЧИХ ДОБАВОК НА КІНЕТИКУ ФОРМУВАННЯ ТА СТРУКТУРУ УРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
На правах рукопису
ГРИЩУК
Сергій Іванович
УДК 541.64:678.02:66.095.3
ВПЛИВ СУМІЩУЮЧИХ ДОБАВОК НА КІНЕТИКУ ФОРМУВАННЯ ТА СТРУКТУРУ УРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізикохімії полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор,
академік НАН України Ліпатов Юрій Сергійович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу фізикохімії полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор Сергеєва Людмила Михайлівна,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу взаємопроникних полімерних сіток
доктор хімічних наук, ст.наук.співроб. Михальчук Володимир Михайлович,
Донецький національний університет,
професор кафедри фізичної хімії
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра хімії високомолекулярних сполук
Захист відбудеться “12лютого 2003р о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160, м.Київ, Харківське шосе, 48, тел. (044) 559-13-94, факс: (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м.Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий “11січня 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський


Актуальність теми. В зв’язку з тим, що більшість полімерів є несумісними, велике значення для полімерної хімії має розвиток компатибілізації багатокомпонентних полімерних систем, а також розуміння процесів, які при цьому відбуваються. На даний час вирішення цієї проблеми неповне і стосується в основному сумішей полімерів і способів підсилення границі розділу між ними. При цьому, питання компатибілізації у взаємопроникних полімерних сітках (ВПС) практично не розв’язане. Разом з тим, теоретична проблема компатибілізації також далека до вирішення, оскільки поняття підсилення границі розділу не відбиває всієї сутності процесів, які відбуваються в міжфазній області.
Згідно з теоретичними уявленнями, розвинутими Ю.С. Ліпатовим, характерною рисою ВПС є те, що несумісність компонентів в них і мікрофазове розділення (МФР) проявляються в процесі формування із однофазної реакційної суміші при певній глибині конверсії (на відміну від сумішей). Тобто, міжфазна границя виникає в ході реакції. В зв’язку з цим, компатибілізатор можна ввести до їх складу на початковій стадії формування, коли міжфазна границя ще не утворилася. При цьому, умови МФР визначаються кінетикою хімічних реакцій утворення складових ВПС. З цієї точки зору, значний інтерес представляє дослідження процесу компатибілізації у ВПС одночасного способу формування. Очевидно, що взаємодія компатибілізатора з компонентами ВПС повинна залежати від умов МФР, а його роль в граничному випадку повинна зводитися до гальмування або повного запобігання МФР з утворенням однофазної системи. Закономірності таких процесів ще не вивчені. В зв’язку з тим, що поліуретани, завдяки комплексу цінних властивостей, знаходять широке застосування, вивчення впливу суміщуючих добавок на кінетику формування та структуру уретановмісних ВПС представляє значний інтерес і є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у відділі фізикохімії полімерів ІХВС НАН України у відповідності з планом науково-дослідної роботи ІХВС НАН України "Регулирование фазовой структуры многокомпонентных полимерных систем введением функциональных наполнителей, металлов, компатибилизаторов и поверхносно-активных веществ" (1999-2001), № держ. реєстрації 0196U020044.
Мета і задачі роботи. Мету роботи складали закономірності впливу компатибілізуючих добавок на умови формування одночасних напів- і повних ВПС, кінетику реакцій утворення складових цих систем, склад фаз, що виділяються при цьому і такі властивості, які найбільш чутливі до структурних змін, викликаних компатибілізацією, а також взаємозв’язок між параметрами, які досліджувалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВПЛИВ СУМІЩУЮЧИХ ДОБАВОК НА КІНЕТИКУ ФОРМУВАННЯ ТА СТРУКТУРУ УРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок