Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ЧАСТОТНОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ВИПАДКОВИХ СИГНАЛІВ ТИПУ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ

МЕТОДИ ЧАСТОТНОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ВИПАДКОВИХ СИГНАЛІВ ТИПУ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ

Назва:
МЕТОДИ ЧАСТОТНОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ВИПАДКОВИХ СИГНАЛІВ ТИПУ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут”
ХАРЧЕНКО Оксана Ігорівна
МЕТОДИ ЧАСТОТНОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ВИПАДКОВИХ СИГНАЛІВ ТИПУ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ
УДК 621.391:615.47:616-072.7
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Волощук
Юрій Іванович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри „Мережі зв’язку”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Леховицький
Давід Ісаакович, головний науковий співробітник Науково–дослідного центру інтегрованих інформаційних радіоелектронних систем і технологій Харківського національного університету радіоелектроніки;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Тютюнник Владислав Олександрович, начальник Науково-дослідної лабораторії кафедри №502 Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Захист відбудеться „ 26 ” жовтня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.07 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися у науково–технічної бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського „Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий „ 13 ” вересня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.В. Лукін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Випадковий характер шумів і завад, які завжди присутні у всіх радіотехнічних пристроях і системах, а також статистична структура джерел інформації зумовлює широке застосування в радіотехніці імовірнісних методів. Підвищення достовірності інформації про властивості явища, що вивчається, отриманої за допомогою радіотехнічних систем, вимагає розробки методів аналізу, що враховують характер шумів та завад, і алгоритмів роботи радіотехнічних пристроїв, що реалізують найкращі (за певними критеріями) оцінки характеристик явища.
Задача дослідження значно ускладнюється коли сигнали, які несуть інформацію про властивості досліджуваного явища, самі є випадковими. Така ситуація характерна для багатьох явищ, зумовлених сумісною дією великої кількості елементарних компонентів, що служать джерелами сигналів і функціонують за алгоритмом, вихідні посилки яких заздалегідь не відомі. До таких систем відноситься, зокрема, головний мозок, що є однією з найважливіших і найменш вивчених структур організму живої істоти. Виказана Н. Вінером гіпотеза про наявність в мозку взаємозв'язаних нелінійних осциляторів, що знаходяться під впливом випадкових процесів типу броунівського руху, лежить в основі застосування методів радіотехніки для аналізу електричних сигналів, що генеруються клітинами мозку і відображають його активність.
Розробка методів аналізу часових функцій, що дозволяють в умовах сильних завад знаходити інформативні частоти випадкових сигналів і вимірювати їх параметри, є актуальною задачею широкого кола радіотехнічних систем, зокрема, в електроенцефалографії.
Електроенцефалографія - це метод дослідження головного мозку, заснований на реєстрації його електричних потенціалів. Електроенцефалограма (ЕЕГ) є складною часовою функцією, яка є типовим прикладом випадкового процесу, спектральні характеристики якого змінюються у часі.
Задача обробки ЕЕГ полягає у виявленні гармонійних складових (їх частот, ритмів), викликаних активністю головного мозку. Виявлення гармонік здійснюється на фоні сильних шумів, викликаних активністю нейронів, що є джерелами елементарних біоелектричних сигналів. Крім того, ритми відрізняються нестабільністю, параметри якої також є інформативними для діагностики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ЧАСТОТНОГО ТА ЧАСОВОГО АНАЛІЗУ В СИСТЕМАХ ОБРОБКИ ВИПАДКОВИХ СИГНАЛІВ ТИПУ ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок