Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками / сторінка 4

Назва:
Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
); ”Telecommunicationin modern satellite”, TELSIKS2001 (Ніс, Югославія, 2001); "Modern Problems of Telecommunications, Computer Science and Engineers Training", TCSET2002 (м. Львів, Славско, Україна, 2002р.); "Modern Problems of Telecommunications, Computer Science and Engineers Training", TCSET2004 (м. Львів, Славско, Україна, 2004р.) та міжнародних науково-технічних школах-семінарах "Актуальні проблеми теоретичної електротехніки: наука і дидактика" (м. Соліно, Польща, 2000р.); "Актуальні проблеми теоретичної електротехніки: наука і дидактика" (м. Закопане, Польща 2002р.); Міжнародному форумі “Молодь та радіоелектроніка в XXI ст.”(м. Харків, 2003).
У повному обсязі робота доповідалась на науково-технічному семінарі кафедри ”Радіоелектронні пристрої та системи” Національного університету ”Львівська політехніка”.
Публікації. Основний зміст дисертаційної роботи висвітлений у 23 публікаціях, з них: 7 - у фахових виданнях, 16 - матеріали та тези доповідей міжнародних науково-технічних конференцій.
Структура та обсяг роботи. Дисертаційна робота складається із вступу, чотирьох розділів, загальних висновків, списку використаних джерел (197 найменувань) та додатків, 50 рисунків та 5 таблиць. Повний обсяг роботи складає 155 сторінку друкованого тексту, у тому числі 18 сторінок списку використаних джерел. Основний текст дисертації викладено на 126 сторінках друкованого тексту.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовано актуальність та доцільність проведених досліджень. Сформульовано мету, наукову новизну, ключові положення та результати роботи.
У першому розділі проведено огляд та критичний аналіз методів формування зображень, викладено математичну модель, якою описується радіометрична система формування сигналів і зображень. Сформульовано пряму задачу формування сигналів та зображень у радіотехнічних системах добування інформації як задачу фільтрації, що описується рівнянням згортки. З теорем про згортку випливає зручність частотного представлення
G(,n)=F(,n)H(,n), (1)
де G(.),F(.),H(.) - Фур’є-образи сформованого зображення, зображення-оригіналу та системної функції відповідно; ,n - просторові частоти.
Сформульовано зворотну задачу побудови сигналів та зображень, як обернену задачу фільтрації, яка описується інтегральним рівнянням Фредгольма першого роду, яка в частотному представлені записується
=/.
Представлено класифікацію існуючих методів розв’язання оберненої задачі формування сигналів та зображень. Показано, що зворотна задача є некоректно поставленою і нестійкою до дестабілізуючих факторів.
Існуючі методи регуляризації розв’язують задачу лише у смузі пропускання системи формування. Для отримання розв’язку поза смугою пропускання використовують нелінійні методи, які є чутливими до дестабілізуючих чинників. У зв’язку з цим, актуальним напрямком розвитку методів відновлення радіометричних зображень є розробка регуляризаційних методів, які враховують апріорну інформацію про розв’язок і забезпечують відновлення спектральних складових зображення поза смугою пропускання системи формування.
У другому розділі показано, що для покращення результатів відновлення радіометричних зображень та забезпечення стійкості розв’язку, необхідно поєднувати регуляризуючі властивості методу відновлення з використанням різноманітної апріорної інформації про розв’язок.
У цьому ж розділі приведено обмеження на розв'язок, які виникають відповідно до апріорної інформації про зображення або сигнал, та їх вплив на властивості методу відновлення. Як апріорну інформацію використано: скінченність розмірів об’єктів на зображені; додатність відліків зображення; відоме максимальне значення відліків зображення; відома область допустимих значень відліків зображення; відомий локальний діапазон зміни інтенсивності зображення; інформацію про монотонність та анізотропність просторового спектру. Для врахування обмежень, при розв’язку задачі відновлення радіометричних зображень, необхідно побудувати функціонал-критерій задачі, який їх враховує.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок