Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

Загрузка...

Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками / сторінка 5

Назва:
Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Задача мінімізації функціоналу має вигляд:
, (2)
де a - параметр регуляризації; l - ваговий коефіцієнт; - стабілізуючий оператор; - оператор обмежень.
Безпосередня реалізація методів з обмеженнями, які мінімізують функціонал (2) є досить складною і введення додаткових обмежень є проблематичним, тому така реалізація не має практичної цінності. Якщо, для розв’язку даної задачі, застосувати методи послідовного наближення, то згаданих проблем можна уникнути. Окрім того, введення апріорної інформації в ітераційних методах здійснюється простим накладанням обмежень на розв’язок на кожному кроці уточнення розв’язку, що є зручно для практичної реалізації технічних засобів відновлення зображень.
Показано, що використання апріорних обмежень на розв’язок нелінійного або параметричного характеру створює передумови до вирішення задачі екстраполяції спектру сигналу поза смугою пропускання системи формування. Аналіз застосування апріорної інформації у відомих методах показав, що вплив обмежень на розв’язок змінює весь частотний спектр розв’язку і при дії шумів веде до значного спотворення результату. Запропоновано використовувати маскуючий оператор D, який вгамовує дію апріорних обмежень на спектральні складові розв’язку, які знаходяться у смузі пропускання системи. Так, при використанні маскуючого оператора D, похибка відновлення зменшується у 2-4 рази.
Третій розділ присвячений розробці методу регуляризації, погодженого з властивостями сигналу і зображення та систем, що їх формують.
Як відомо, просторовий спектр антенної решітки у складі радіометричної системи при електричному скануванні визначається за допомогою перетворення Фур’є від її функції спрямованості по потужності, яка, своєю чергою, визначається амплітудно-фазовим розподілом збудження. Форма просторового спектру антенної решітки визначається, згідно відомого зв’язку між енергетичним спектром та автокореляційною функцією, амплітудно-фазового розподілу збудження.
, (3)
де - розподіл струму збудження по апертурі антени; R(.) - автокореляційна функція.
З цього випливає, що пасивна радіолокаційна система з плоскою прямокутною антенною решіткою та з рівномірним розподілом струму по апертурі не відповідає вимогам ідеального просторового фільтру нижніх частот, яким прийнято описувати ідеальну систему формування, тому, що при рівномірному амплітудно-фазовому розподілі збудження має пірамідальний просторовий спектр з максимумом на постійній складовій. Оскільки розподіл струму є рівномірний, то січення його автокореляційної функції по осям є рівнобедрений трикутник. Для наближення такої системи до ідеальної, необхідно застосовувати вторинну обробку зображення.
Також, показано, що нерівномірність просторово-частотної амплітудної характеристики веде до значних спотворень при прямому формуванні зображень. У випадку решіток з неперервним просторовим спектром ефективними будуть лінійні регуляризаційні методи відновлення зображень. Скінченні розміри апертури антени ведуть до обмеження смуги просторово-частотного спектру сформованих зображень так, що поза смугою пропускання системи спектральні складові зображення тотожно рівні нулю. Використання методів відновлення зображень робить можливим застосування розріджених антенних решіток. При цьому, якість зображень, сформованих розрідженими антенними решітками, перевищує якість зображень, сформованих еквідистантними антенними решітками таких же розмірів.
У випадку розріджених антенних решіток відбувається втрата спектральних складових зображень за рахунок наявності ділянок просторово-частотного спектру з нульовими значеннями навіть у смузі пропускання системи. Так, на рис.1, наведено приклад формування зображення системою з дифракційним обмеженням.
а) б)
в) г)
Рис.1. Приклад дифракційного обмеження спектру зображення
а), б) тестове та сформоване одночастотне зображення з n=3/64Fd, h=4/64Fd;
в), г) тестове та сформоване одночастотне зображення з n=4/64Fd, h=3/64Fd
Тестове зображення (рис.1а), спектр якого складається з однієї спектральної складової з просторовими частотами n,h, що рівні 3/64 та 4/64 частоти дискретизації Fd, формується системою, в якої нуль частотної передавальної характеристики знаходиться на частотах n=4/64Fd та h=3/64Fd без спотворень (рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок