Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками / сторінка 6

Назва:
Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
1б). Зображення (рис.1в) з частотами n=4/64Fd та h=3/64Fd на виході такої системи не створює реакції (рис.1г). Тому, при побудові антенних решіток радіометричних систем необхідно забезпечити рівномірність просторово-частотного спектру з відсутністю ділянок з нульовими значеннями. З метою забезпечення рівномірності просторового спектру запропоновано метод синтезу геометрії розрідженої антенної решітки, який полягає у випадковому переборі комбінацій розташування антенних елементів і виборі комбінації, яка задовольняє вимогу рівномірності просторового спектру. Приклад прямокутної решітки з розмірами 32lґ32l з 68 елементами, синтезованої згідно запропонованого критерію, наведено на рис.2. Ширина головного пелюстка такої решітки складає , а рівень бічних пелюстків - 10дБ.
Рис.2. Геометрія плоскої антенної решітки розміром 32lґ32l з 68 елементами (а),
її діаграма спрямованості (б) та просторовий спектр (в)
У цьому ж розділі вирішується питання визначення критерію коректності задачі відновлення зображень. Запропоновано, в якості критерію коректності, використати відношення спектральної густини потужності білого шуму з одиничною енергією, що пройшла через систему формування, до сумарної потужності на виході системи формування
, (4)
де - спектральна густина потужності білого шуму на виході системи; - сумарна енергія на виході сигналу; -параметр, який залежить від типу системи та рівня шумів, .
Задача відновлення зображень вважається коректною на частоті , якщо значення критерію на цій частоті є більшим від одиниці, а спектральна складова відновленого зображення, що відповідає частоті , є стійкою. Залежно від значень критерію розбивається вісь частот на інтервали (рис.3), які включають стійкі або нестійкі спектральні складові відновленого зображення. Відповідно. формується спектр маскуючого оператора , значення спектральних складових якого рівні одиниці, якщо обернена задача коректна на частоті , або рівні нулю, якщо обернена задача некоректна.
Рис.3. Визначення спектра маскуючого оператора:
1 - область коректності; 2 - область некоректності
Розроблений нелінійний ітераційний метод відновлення радіометричних зображень забезпечує відсутність впливу апріорних обмежень на спектральні складові зображення, які є стійкі до впливу шумів, шляхом використання маскуючого оператора . Загалом ітераційна схема запишеться так:
, (5)
де - зображення, відновлене на k-ій ітерації; - маскуючий оператор; - оператор оцінювання розв’язку; - одиничний оператор; - нелінійний оператор, що враховує апріорну інформацію про розв’язок.
У четвертому розділі представлено результати числового моделювання процесу відновлення запропонованим методом на реальних та синтезованих зображеннях. Проведено порівняння якості відновлення за середньоквадратичним критерієм та оцінено час обробки зображень запропонованим та відомими методами.
Розроблений метод відновлення радіометричних зображень володіє регуляризуючими властивостями. Цією властивістю він завдячує використанню маскуючого оператора , який вгамовує спектральні складові розв’язку, що ведуть до нестійкості оберненої задачі. При відсутності апріорних обмежень, результат відновлення не залежить від кількості ітерацій і визначається так:
. (6)
Дослідження регуляризуючих властивостей проводилось з використанням зображення, зашумленого сигналом з нормальною густиною розподілу, що діє на вході лінійного тракту системи формування. Як критерій оцінки якості відновлення викорис-тано відхилення відновленого зображення від неспотвореного у метриці :
.
Залежність похибки відхилення відновленого зображення від неспотвореного при граничній частоті пропускання системи в два рази меншій від максимальної частоти сигналу wгр=0,5wс, залежно від відношення сигналу до шуму наведена на рис.4. В зв’язку з тим, що методи регуляризації Тихонова і Лаврентьєва не враховують апріорної інформації про спектральну густину шуму, то і в маскуючому операторі D, для порівняння, не враховано відношення сигналу до шуму, а лише спектральні властивості системи формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок