Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

Загрузка...

Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками / сторінка 9

Назва:
Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

3. Запропоновано критерій коректності обернених задач формування зображень, який базується на спектральних особливостях системи формування, за допомогою якого здійснюється виділення ділянок спектра з нестійкими до дестабілізуючих факторів спектральними складовими сформованого зображення.
4. Досліджено регуляризаційний метод відновлення зображень на тестовому зображенні при формуванні радіометричною системою з квадратичними і кубічними фазовими набігами по апертурі антени, в результаті яких встановлено, що нормована середньоквадратична похибка відновлення залежить як від величини відношення сигналу до шуму, так і від вибраного параметру регуляризації. При оптимальному значенні a=aопт останнього результат відновлення є найкращим. Якщо параметр регуляризації є меншим оптимального a<aопт, спостерігається підсилення шуму, у випадку a>aопт -розмиття зображення.
5. Запропоновано ітераційний регуляризаційний метод відновлення зображень, в якому, на відміну від існуючих, регуляризуючий оператор і апріорна інформація про розв’язок використовуються для отримання інформації про нестійкі спектральні складові розв’язку і не впливають на спектральні складові розв’язку, стійкість яких гарантується. При цьому зменшується кількість “артефактів” на відновленому зображенні, а збіжність ітераційного процесу при використанні тільки обмеження типу “модуль числа” при зміні кількості ітерацій від 10 до 50 покращується більше ніж у 2 рази.
6. Імітаційне моделювання процесу відновлення тестового зображення показує, що за рахунок відсутності впливу обмежень на неспотворені ділянки спектра зображення, запропонований метод у випадку дії шумів зберігає стійкість, на відміну від метода Ван-Циттерта, в якому обмеження впливають на весь спектр розв’язку, в результаті чого ітераційна схема втрачає стійкість. Задовільні результати відновлення ітераційним методом Ван-Циттерта одержуємо на 20-50-ій ітерації, а запропонованим методом отримуємо на 5-10-ій ітерації при такій самій похибці відновлення зображення. Обчислювальна складність процедур обмежень на розв’язок зменшується у 2-3 рази.
7. Запропоновано структурну схему пристрою, який в погодженні з властивостями просторових характеристик системи формування у виді розрідженої двовимірної антенної решітки з оптимальним розташуванням елементів ефективно реалізує розроблений нелінійний метод обробки сигналів та зображень.
8. Розроблено пакет прикладних програм для середовища інженерних розрахунків MATLAB 5.x/6.x, який дозволяє здійснювати відновлення радіометричних зображень запропонованим методом та порівнювати результати відновлення із результатами, одержаними відомими методами відновлення, а також спростити етап синтезу геометрії розріджених антенних решіток та дослідження просторових характеристик.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ
1.
Прудиус I., Лазько Л., Голотяк Т. Усунення впливу фазових спотворень в антенах радіометричних систем формування зображення з використанням гладких регуляризаторів // Вісник Державного університету "Львівська політехніка" Електроенергетичні та електромеханічні системи. - Львів, 1999. - № 372. - С.158-165.
2. Прудиус І., Лазько Л., Голотяк Т. Вплив гладких регуляризаторів на стаціонарні і нестаціонарні ітераційні процеси розв’язку оберненої радіометричної задачі // Вісник Державного університету "Львівська політехніка" Радіоелектроніка та телекомунікації.- Львів, 2000 - № 387 - С.46-50.
3. Клепфер Є., Прудиус І., Синявський А., Лазько Л. Використання нелінійних обмежень в ітераційних методах відновлення радіолокаційних сигналів // Вісник Державного університету "Львівська політехніка" Радіоелектроніка та телекомунікації. - Львів, 2000 - № 387 - С.36-46.
4. І. Прудиус, О. Лазько, Л. Лазько, А. Синявський. Розв’язання оберненої задачі формування зображень при наявності негаусівської випадкової складової // Вісник Державного університету "Львівська політехніка" Радіоелектроніка та телекомунікації. - Львів, 2000. - №399.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Підвищення ефективності методів обробки сигналів та зображень в радіометричних системах з розрідженими антенними решітками

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок