Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії.

Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії.

Назва:
Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
Ім. акад. М.Д. СТРАЖЕСКА
ЖЕРЕБКIН Вадим Васильович
УДК: 616.72-002-085.814.1.+615.814.1
Комплексне лікування суглобових захворювань
(ревматоїдного артриту, остеоартрозу та
хронічного подагричного поліартриту)
із застосуванням голкорефлексотерапії.
14.01.12 – ревматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Березняков Ігор Геннадійович, Харківська медична академія післядипломної освіти, МОЗ України, завідувач кафедри терапії (м. Харків).
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шуба Неоніла Михайлівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри терапії та ревматології (м. Київ);
доктор медичних наук, доцент Гуйда Петро Павлович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, доцент кафедри внутрішніх хвороб, лікувальної фізкультури та спортивної медицини (м. Харків).
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб № 1, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “30” листопада 1999 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України за адресою 252151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України за адресою 252151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 5.
Автореферат розісланий “30” жовтня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
Підписано до друку 27.10.1999 р. Формат 60x90/16. Авт. арк. 1.
Обл. вид. арк. 1, 25. Умовн. друк. арк. 1,5.
Зам. № 46. Наклад 140.
ООО “Document center”
310024 м. Харків, пр. Московський 8.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ревматичні хвороби в Україні мають серйозні медико-соціальні наслідки. Ревматоїдний артрит (РА), остеоартроз (ОА) та подагра відносяться до найбільш важких та розповсюджених з них [Коваленко В.М., 1997]. Тривалий прогресуючий перебіг цих захворювань, недостатня ефективність та ускладнення фармакотерапії потребують розробки нових методів та підходів до їх лікування [Коваленко В.М. та ін., 1997]. Особливу гостроту має проблема лікування важких форм РА, ОА та хронічного подагричного поліартриту в період індукції ефекту базисних засобів [Насонова В.О., 1997; Gaston J.S. H., 1997]. У вирішенні цієї проблеми важливу роль відіграє локальна терапія, однак, вона ще недостатньо впроваджена як на госпітальному, так і на амбулаторному етапах лікування [Коваленко В.М. та ін., 1997; Бунчук М.В., 1997]. Застосування в якості локального немедикаментозного впливу рефлексотерапії (РТ) підвищує ефективність лікування болю та запалення в суглобах без збільшення ризику побічних дій [Вогралік В.Г. та ін., 1985; Liu X. et al, 1993].
Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) та внутрішньосуглобові введення глюкокортикостероїдів (ГКС) дозволяють швидко та значно зменшувати запалення та біль в суглобах, але при активності РА та хронічного подагричного поліартриту другого та третього ступеню та значних (2-а, 3-а та 4-а стадії) рентгенологічних змінах в період, коли дія базисних засобів ще не проявилась, досягти повного усунення зазначених симптомів не вдається [Насонова В.О., Бунчук М.В., 1997; Каррей Х.Л.Ф., 1990]. Додаткове немедикаментозне лікування - РТ, також здатне впливати на запалення та біль в суглобах, не викликаючи при цьому притаманних лікарським препаратам побічних дій. Більшість досліджень ефективності різних способів РТ при РА проведено на пацієнтах з низькою (1-й ступінь) активністю захворювання на тлі 1-ої або 2-ої стадії рентгенологічних змін в суглобах на етапах амбулаторного або санаторно-курортного лікування. Методика проведення РТ в цих роботах включала в себе вплив на локальні (поблизу уражених суглобів), сегментарні, “дистальні”, симптоматичні та “специфічні” точки акупунктури (ТА).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок