Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

АКТИВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,75 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДЕМКІВ Олег Іванович
УДК 336.143.2:332.146.2(477.83)
АКТИВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність: 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор економічних наук, професор Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільський державний економічний університет,
ректор;
кандидат економічних наук, доцент
Коваленко Віктор Миколайович,
Львівський національний університет ім.Івана Франка,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту.
Провідна установа: Науково-дослідний фінансовий інститут Мінфіну України,
відділення місцевих фінансів та регулювання міжбюджетних
відносин.
Захист дисертації відбудеться 3 липня 2006 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Сторонянська І.З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гармонійний розвиток України та її регіонів можливий за умов проведення ефективної бюджетної політики, розбудови системи міжбюджетних відносин на основі підвищення зацікавленості та відповідальності учасників бюджетного процесу в соціально-економічному розвитку країни і регіонів, ефективному використанні бюджетних коштів, підвищенні рівня життя населення. Необхідно використовувати досвід розвинених країн, які пройшли еволюційний шлях розвитку бюджетних відносин та вирішили більшість проблем, властивих для України в цій сфері. У цьому напрямі в нашій країні зроблено важливі кроки: прийнято Бюджетний кодекс України, яким закладено підвалини організації фінансової системи країни і регіонів на принципово нових засадах, концептуальні основи реформування міжбюджетних відносин, принципи розбудови та функціонування бюджетної системи, що відповідають сучасній європейській практиці. Вітчизняними законодавцями прийнято низку законів, необхідних для успішного проведення бюджетної реформи, зокрема, з формування регіональної політики, становлення основ місцевого самоврядування на основі впровадження принципів Європейської Хартії самоврядування, стимулювання розвитку регіонів і соціальної сфери.
Формування бюджетної політики в Україні на нових засадах сприяє обгрунтованості та зростанню величини місцевих бюджетів, дозволяє посилити їх соціальну спрямованість, збільшити капітальні видатки на розвиток регіону, спрямувати ресурси на енергозбереження, комунальне господарство та інші важливі напрямки. Але у місцевих бюджетах залишається ще надто мала частка власних джерел у бюджетному кошику, не усунуто суперечливість розрахунків дотацій і субвенцій. Частка доходів місцевих бюджетів у Зведеному бюджеті України у 2000 році становила 31,4%, а видатків – 41,4%. На початку 2005 року ці показники дорівнювали, відповідно, 25,1 та 37,9%. Це свідчить про низький і такий, що має тенденцію до зменшення, рівень фінансової автономії регіонів, що є засадничою основою децентралізації управління.
Слід зазначити, що фінансова автономія регіонів може мати суттєві вигоди з точки зору ефективності зростання, в першу чергу, соціально-економічного розвитку територій і добробуту населення, але також і суттєві витрати, тому що робить більш складним і дорогим процес перерозподілу коштів через бюджет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок