Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНЕМІЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ: ЗВ’ЯЗОК З МІКРОНУТРІЄНТНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ, ВАЖКІСТЮ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ФАРМАКОТЕРАПІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

АНЕМІЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ: ЗВ’ЯЗОК З МІКРОНУТРІЄНТНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ, ВАЖКІСТЮ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ФАРМАКОТЕРАПІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
АНЕМІЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ: ЗВ’ЯЗОК З МІКРОНУТРІЄНТНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ, ВАЖКІСТЮ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ФАРМАКОТЕРАПІЇ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДООРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ГУНЬКО Ірина Петрівна
УДК 616.72-002.77:615.015
АНЕМІЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ: ЗВ’ЯЗОК З МІКРОНУТРІЄНТНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ, ВАЖКІСТЮ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ФАРМАКОТЕРАПІЇ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.12 – ревматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному медичному університеті
ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Станіславчук Микола Адамович,
професор кафедри факультетської терапії
Вінницького національного медичного
університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Шуба Неоніла Михайлівна,
професор кафедри терапії та ревматології
Київської медичної академії післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України

доктор медичних наук, доцент
Яременко Олег Борисович,
професор кафедри госпітальної терапії №1 Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця МОЗ України

Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист відбудеться 16.10.2003 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця, МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 23/25, тел. 234-53-75).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (01057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розіслано 15.09.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний автоімунний запальний процес, яким є ревматоїдний артрит (РА), характеризується прогресуючим перебігом, системністю ураження, необхідністю тривалого, а то і постійного застосування протизапальних та імуносупресивних лікарських засобів, частим формуванням резистентності до лікування [Коваленко В.Н., 2002].
Дослідження останніх років виявили провідну роль цитокінів та інших медіаторів запалення в розвитку не лише суглобового синдрому, але й всієї гами системних проявів захворювання та його ускладнень [Choy E.H., Pa-
nayi G.S., 2001]. На основі цих фундаментальних досліджень були розроблені і впроваджені в клінічну практику принципово нові лікарські засоби, в основу механізму дії яких покладено антицитокіновий принцип. Це і антицитокінові антитіла, і розчинні рецептори, і антагоністи рецепторів, тощо [Bathon J.M. et al., 2000; Lipsky P.E. et al., 2000], що дозволило істотно просунутись як в розумінні основних ланок патогенезу РА, так і в підвищенні ефективності і безпеки його лікування [Moreland L.W. et al., 1999; Genovese M., et al., 2002]. Однак, не зважаючи на очевидні успіхи, частина питань, що стосуються патогенезу окремих проявів РА та, особливо, їх лікування залишається не вирішеною. Зокрема, досить частим проявом ревматоїдного запалення є анемічний синдром. За деякими даними, частота анемії у хворих на ревматоїдний артрит коливається від 35 до 55% [Remacha A.F. et al., 1992; Jorgen-Navrencic M. et al., 1997]. Особливістю анемічного синдрому при РА є те, що він формується фактично одночасно з дебютом захворювання і супроводжує перебіг РА в подальшому. У окремих хворих вже через 2 тижні з початку захворювання може виявлятись анемія середнього ступеня важкості, що вказує на її прямий зв’язок з ключовими механізмами патогенезу РА [Jorgen-Navrencic M. et al., 1997]. Поза тим анемічний синдром при РА є неоднорідним патологічним станом і представлений анемією хронічного захворювання (АХЗ) та залізодефіцитною анемією (ЗДА) [Bertero M.T., Caligaris-Cappio F., 1997].
Безпосередні причини анемізації при РА, як правило, пов’язують з мієлосупресивною дією прозапальних цитокінів, однак дослідження останніх років показали, що застосування антицитокінових препаратів, стимуляторів гемопоезу, препаратів заліза не завжди супроводжується адекватним покращенням показників червоної крові [Fries J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНЕМІЯ У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ: ЗВ’ЯЗОК З МІКРОНУТРІЄНТНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ, ВАЖКІСТЮ ЗАХВОРЮВАННЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЮ ФАРМАКОТЕРАПІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок