Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗВОРОТНИХ СОРБЕНТІВ ВОДНЮ В ПЛАЗМОВИХ ДЖЕРЕЛАХ ПОЗИТИВНИХ ТА НЕГАТИВНИХ ІОНІВ

ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗВОРОТНИХ СОРБЕНТІВ ВОДНЮ В ПЛАЗМОВИХ ДЖЕРЕЛАХ ПОЗИТИВНИХ ТА НЕГАТИВНИХ ІОНІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗВОРОТНИХ СОРБЕНТІВ ВОДНЮ В ПЛАЗМОВИХ ДЖЕРЕЛАХ ПОЗИТИВНИХ ТА НЕГАТИВНИХ ІОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
СЕРЕДА Ігор Миколайович
УДК 533.9: .525: .534
ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗВОРОТНИХ СОРБЕНТІВ ВОДНЮ В ПЛАЗМОВИХ ДЖЕРЕЛАХ ПОЗИТИВНИХ ТА НЕГАТИВНИХ ІОНІВ
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики плазми Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник       кандидат фізико  математичних наук, доцент
Бориско Володимир Миколайович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, доцент кафедри фізики плазми.
Офіційні опоненти:       доктор фізико  математичних наук, професор
Бастєєв Андрій Володимирович, Харківський національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”  МОН  України, професор кафедри 205;
кандидат фізико  математичних наук, старший науковий співробітник Тарасов Ігор Кузьмич, Інститут фізики плазми ННЦ ХФТІ  НАН  України, старший науковий співробітник.
Провідна установа:       Науковий центр “Інститут ядерних досліджень НАН України”, м. Київ.
Захист відбудеться 93.03.  р. о           годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, аудиторія №301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 02.02.  р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради        Письменецький С.О


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подальший розвиток багатьох новітніх напрямків розвитку технологій та науки, таких як нанотехнології в електроніці, створення нових наноматеріалів, дослідження у галузях матеріалознавства, ядерної фізики, керованого термоядерного синтезу і таке інше, пов'язано з використанням пучків іонів водню. Найбільш ефективним методом одержання іонних пучків є вилучення їх з плазми. Іонний пучок в плазмових джерелах формується шляхом вилучення заряджених частинок з поверхні плазми за допомогою електродів, які виконують функцію іонно-оптичної системи. Емісійні властивості плазмової поверхні та параметри створеного пучка залежать від багатьох умов. Найбільш важливими з них є густина плазми, температура її компонентів, форма та площа плазмової поверхні поблизу емісійного вікна плазмового джерела, розподіл і напруженість електричного поля у проміжку між емісійним вікном та електродом, який здійснює витягування іонів з плазми. Подальше вдосконалення плазмових джерел іонів водню пов'язане з пошуком раціональних способів створення плазми з високою концентрацією іонів і методів формування іонних пучків із заданими складом іонів, розподілом за енергією заряджених частинок та густиною струму пучка [Габович М.Д. Физика и техника плазменных источников ионов. -М.: “Атомиздат”. -1972, -С. 304]. У розв'язані цих завдань визначальними є фізичні процеси, що відбуваються у плазмі джерела.
Перспективним напрямком у розвитку плазмових джерел іонів водню, є дослідження плазми у розрядах з металогідридними електродами. У таких джерелах гідриди металів виконують функції електродів і твердотільних генераторів робочого газу [Шмалько Ю.Ф. и др. Вопр. атомн. науки и техники. -Серия “Ядерно-физические исследования (теория и эксперимент)”. -1994. -Вып. 1(27). -С.   .]. Використання з цією метою гідридів гетерних матеріалів системи Zr-V і Zr-V-Fe, які здатні зворотно поглинати водень низького тиску, дозволяє створювати прості за конструкцією та надійні в експлуатації плазмові джерела позитивних та негативних іонів водню.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЗВОРОТНИХ СОРБЕНТІВ ВОДНЮ В ПЛАЗМОВИХ ДЖЕРЕЛАХ ПОЗИТИВНИХ ТА НЕГАТИВНИХ ІОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок