Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-математичні моделі оцінки впливу погодних умов на ефективність авіатранспорту

Економіко-математичні моделі оцінки впливу погодних умов на ефективність авіатранспорту

Назва:
Економіко-математичні моделі оцінки впливу погодних умов на ефективність авіатранспорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,73 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний авіаційний університет
УДК 551.50.003.13(075.08)
МАЙКОВА ЕЛІНА ВІЛЬГЕЛЬМІВНА
Економіко-математичні моделі оцінки впливу
погодних умов на ефективність авіатранспорту
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
Кандидата економічних наук
08.03.02.- економіко-математичне моделювання
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Кривуца Володимир Георгійович,
Заслужений діяч науки і техніки України, Київський інститут зв'язку, ректор
Офіційні опоненти: Академік Національної Академії наук України, доктор економічних наук, професор Бакаєв Олександр Олександрович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти та науки, радник дирекції
кандидат економічних наук,
Петровський Олег Миколайович, Державний департамент авіаційного транспорту “Укравіатранс”, начальник управління власності.
Провідна установа: Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра математичних методів еколого-економічних досліджень
Захист відбудеться 05.07.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1, НАУ, корп. 2, ауд.418.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці НАУ, за адресою 03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 04.06.2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради ______________
доцент, канд. екон. наук Жебка В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Авіатранспорт функціонує в повітряному середовищі, стан якого постійно змінюється за законами, які вивчено недостатньо. Спостерігаються систематична і випадкова складові залежностей метеорологічних факторів від часу на протязі року. Встановити зв’язок між всією сукупністю цих факторів і передбачити їх зміни навіть при короткострокових прогнозах погоди буває складно. Довгострокові прогнози погоди мають відносно невисоку достовірність. З одного боку, погодні явища мають надзвичайну силу і вплив на всі процеси функціонування авіатранспорту, а з другого – ці явища складно передбачити і врахувати. Це обумовлює складності планування авіаційної діяльності, оцінки та прогнозування економічної ефективності функціонування авіатранспорту з урахуванням впливу погодних умов.
Вплив метеорологічних факторів на функціонування авіатранспорту багатосторонній. Від стану погоди залежать попит на авіаперевезення, можливість виконання польотів, їх безпека, безперервність, регулярність і економічність.
З роками ця залежність зменшується у зв’язку з вдосконаленням авіаційного обладнання, але економічні втрати з причин погоди все ж значні. За даними ІСАО внаслідок складних погодних факторів в світі щорічно попадають в аварію чи катастрофу близько 100 повітряних суден. Сума страхових виплат перевищує 1 млрд. доларів США. За останні 10 років в залежності від пори року і клімату району регулярність польотів знижується приблизно на 5% у зв’язку з несприятливими погодними умовами. В провідних державах Заходу збитки авіакомпаній з погодних причин щорічно складають до 5% річного доходу.
Немає сумнівів в тому, що при плануванні авіаційної діяльності, прогнозуванні та аналізі її показників доцільно враховувати вплив погодних умов, що пов’язане з труднощами у зв’язку з недостатньою точністю передбачення такого впливу і відсутністю методик його детального визначення. Існує деяка невідповідність можливостей оцінки впливу погоди на показники економічної ефективності і вимог практики.
Тому представлена дисертаційна робота, яка присвячена розробці економіко-математичних моделей для оцінки та прогнозування ефективності повітряного транспорту з урахуванням впливу метеорологічних факторів, актуальна і має як наукову, так і практичну значимість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: Економіко-математичні моделі оцінки впливу погодних умов на ефективність авіатранспорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок