Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВА СИСТЕМА, ЩО ҐРУНТУЄТЬСЯ НА НЕЧІТКІЙ МОДЕЛІ ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ

АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВА СИСТЕМА, ЩО ҐРУНТУЄТЬСЯ НА НЕЧІТКІЙ МОДЕЛІ ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВА СИСТЕМА, ЩО ҐРУНТУЄТЬСЯ НА НЕЧІТКІЙ МОДЕЛІ ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Григор`єв Андрій Вікторович
УДК 004.89+ 681.327.12.001.362
АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВА СИСТЕМА,
ЩО ҐРУНТУЄТЬСЯ НА НЕЧІТКІЙ МОДЕЛІ ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі Комп`ютерних технологій Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Каргін Анатолій Олексійович,
завідувач кафедри комп`ютерних технологій
Донецького національного університету, м. Донецьк.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Слєпцов Анатолій Ілліч,
професор кафедри інформаційних систем управління Донецького національного університету,
м. Донецьк.
кандидат технічних наук, доцент
Рубан Ігор Вікторович,
начальник кафедри
Харківського університету повітряних сил,
м. Харків.
Провідна установа: кафедра автоматизації проектування
обчислювальної техніки, Харківський національний
університет радіоелектроніки Міністерства
освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.08 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, пр. Театральний, 13, корп. 4, ауд. 416.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2005 г.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради К 11.051.08 ______________________ Шевцов Д.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку суспільства відомо декілька додатків щодо застосування задачі ідентифікації особистості. Один з головних виникає в процесі оперативно-розшукової діяльності органів внутрішніх справ. У сучасній криміналістиці є актуальною задача ідентифікації особистості за зовнішністю людини – фотопортретом або словесним описом, складеним свідком.
В умовах підвищеної небезпеки терористичних актів створюються комп`ютерні системи глобального спостереження, в яких головна роль відводиться задачі ідентифікації особистості за оперативними даними від камер, розміщених у громадських місцях різних міст світу, за словесним описом або портретом, складеним за допомогою фоторобота.
Перспективними також є дослідження в галузі інтелектуальних пошукових машин у зв`язку з тенденцією до інтеграції різнорідної інформації і створення інтелектуальних середовищ. Створення систем, які припускають пошук інформації не лише за текстовими фрагментами, але й за іншими видами даних, такими як зображення та звук, надасть можливість суттєво підвищити якість пошукових систем.
Найбільшого успіху в галузі пошуку інформації про людину за словесним описом досягнуто в криміналістиці. Сучасні системи криміналістичного обліку, наприклад, такі як автоматизована дактилоскопічна інформаційна система АДІС “Папілон” та Система інформаційного забезпечення ОВС України, які містять у своєму складі модулі, що забезпечують внесення інформації про зовнішність людини як у формі словесного портрета, так і фотографії. Однак можливість автоматизованого пошуку за фотопортретом у цих системах не реалізована, а створення словесного портрета на практиці викликає певні складнощі. Таким чином, удосконалення методів пошуку за портретом людини є актуальною проблемою.
Зв`язок роботи із науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана за період з 2000 по 2005 роки відповідно до наукової тематики кафедри комп`ютерних технологій Донецького національного університету в рамках держбюджетних тем: реєстр. №0101U005380 “Технології ситуаційних нечітких динамічних процесів для створення систем штучного інтелекту” і реєстр. №0104U002161 “Інтелектуальні машини, засновані на інтегрованих знаннях”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНА ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВА СИСТЕМА, ЩО ҐРУНТУЄТЬСЯ НА НЕЧІТКІЙ МОДЕЛІ ПОРТРЕТА ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок