Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування

Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування

Назва:
Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КОТИНСЬКИЙ Андрій Валерійович
УДК 581.192; 582.232; 582.095
Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування
03.00.20 – Біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Салюк Анатолій Іванович,
Український державний університет харчових технологій, кафедра біохімії та екології харчових виробництв, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Сіренко Лідія Акимівна,
Інститут гідробіології НАН України, відділ екологічної фізіології водних рослин, завідувач відділу
кандидат технічних наук
Кошель Михайло Іванович,
Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства агропромислового комплексу України, відділ екології, завідувач відділу
Провідна установа: Одеська державна академія харчових технологій, кафедра біохімії і мікробіології, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “_5_” грудня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 5 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ромоданова В.О.


Актуальність теми. Останнім часом у багатьох країнах світу велика увага приділяється новим нетрадиційним джерелам біологічно активних речовин. Особливе місце серед продуцентів цих речовин займають мікроводорості і, в першу чергу, Spirulina platensis (надалі спіруліна), яка містить унікальний комплекс необхідних організмові людини компонентів.
Окрім того, спіруліна здатна синтезувати йодовмісні сполуки гормональної природи - тироксин і трийодтиронін, які швидко й ефективно засвоюються організмом людини. Тому спіруліна може бути використана також як ефективне додаткове джерело легкозасвоюваного йоду в якості харчової добавки.
Зважаючи на все це , дуже важливою на даний час є проблема одержання природних, збалансованих за вмістом біологічно активних речовин йодовмісних харчових добавок, що дозволить знизити рівень йодозалежних захворювань в Україні. Розв’язання проблеми йодозалежних захворювань є пріоритетним напрямком у розвитку науки і техніки.
Існуючі в Україні застарілі методи культивування спіруліни відкритим способом не забезпечують сучасні санітарно-епідеміологічні нормативні вимоги.
Актуальним є створення нових біотехнологічних систем, які забезпечують безумовне дотримання гігієнічних та біологічних вимог, розробка сучасної технології виробництва йодованої біомаси спіруліни із контрольованим вмістом біологічно активних сполук.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлена робота виконувалась в рамках дослідної роботи згідно з господарським договором № 0100 / 006501 (відповідно до договору №8/67-99 Міністерства освіти і науки України) за темою “Розробка технології і створення технологічної лінії одержання біологічно активних йодовмісних харчових добавок із спіруліни” на кафедрі біохімії та екології харчових виробництв Українського державного університету харчових технологій та в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. Роль автора полягала у розробці конструкції високопродуктивного закритого фотобіореактора, відпрацюванні технологічних умов культивування, визначенні вмісту основних біологічно-активних сполук, розробці біотехнології культивування і одержання йодованої біомаси спіруліни, апробації розробленої технології у промислових умовах, одержанні дослідної партії біомаси спіруліни з визначеним вмістом йоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розробка технології одержання йодованої біомаси спіруліни в закритих умовах культивування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок