Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНО-СИМВОЛІЧНА КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ У ФІЛОСОФІЇ П.Д. ЮРКЕВИЧА

ЦІННІСНО-СИМВОЛІЧНА КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ У ФІЛОСОФІЇ П.Д. ЮРКЕВИЧА

Назва:
ЦІННІСНО-СИМВОЛІЧНА КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ У ФІЛОСОФІЇ П.Д. ЮРКЕВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ім. Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 10(09)(44к)
ЛЕВЧЕНКОВА Ольга Борисівна
ЦІННІСНО-СИМВОЛІЧНА
КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ
У ФІЛОСОФІЇ П.Д. ЮРКЕВИЧА
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – | доктор філософських наук ЛОБАС Володимир Хомич, професор кафедри суспільно-гуманітарних наук Київського інституту залізничного транспорту
Офіційні опоненти: | 1. Доктор філософських наук, професор МОКЛЯК Микола Миколайович, виконуючий обов'язки завідувача відділом соціальної філософії Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
2. Кандидат філософських наук БОЙЧЕНКО Михайло Іванович, доцент кафедри філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа - | кафедра філософії Центру гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться 19 січня 2001 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 19 грудня 2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л.А. Ситниченко
 
Актуальність дослідження. Останнє десятиріччя для України і як для інших держав, що виникли на постсоціалістичному просторі, стало часом глибоких перемін в усіх сферах суспільного життя. Суттєві зрушення відбуваються і в суспільній свідомості, у світоглядних установках, ціннісних орієнтаціях особистостей. Ідеологічна ситуація в сучасному світі чимось нагадує епоху виникнення християнства. На тлі морального занепаду відбувається пошук нових ідеалів. Проте пошук нових цінностей не означає цілковитої відмови від досвіду, накопиченого людством, від вчень, що дають відповіді на важливі екзистенціальні питання і пропонують своєрідні концептуальні рішення в осмисленні ціннісних характеристик буття і соціуму. Саме в цьому сенсі викликає у нас інтерес творчість П.Д.Юркевича, яскравого представника Київської школи XIX ст.
Цінності - це не тільки система координат для людини й суспільства в цілому. Будучи органічною частиною соціальної дійсності, вони не просто впорядковують її, але й є одним із способів інтеґрації суспільства, що нині набуває особливого значення.
В даний час, коли "філософія все більш зливається з людинознавством" (С. Кримський), ціннісно-символічна картина соціальної дійсності, запропонована Юркевичем на противагу утилітаристським та позитивістським концепціям його епохи, є цікавою через характерний для неї персоноцентризм. Соціальна філософія ХХ ст. все більш усвідомлює неправомірність вимог підлеглості особи суспільному цілому, возвеличенню суспільного на шкоду особі, її свободі.
Одна з хвороб сучасного світу – його розчленованість. Людина вже не здатна сприймати світ як цілісність. Це відбивається в постмодерністських концепціях та ідеях. Все це – наслідок абсолютизації значущості логіко-дедуктивних форм пізнання, які сучасна філософія намагається подолати, щоб вийти до нового філософського бачення. Проте ідея універсальної цілісності буття розвивалась східнослов’янською релігійною філософією, яка намагалась подолати самозадану теоретичність філософії й розкрити світ, мовлячи словами Юркевича, в його "цілісності, гармонії й повноті".
Соціальним наслідком механістично-раціоналістичної картини світу стала втрата людиною відчуття особистої відповідальності. Тому критика Юркевичем новоєвропейського раціоналізму та механістичного матеріалізму не втрачає актуальності і нині, а вчення про особистість і моральний вчинок становить особливий інтерес.
Східнослов’янська філософська думка розвивалась на основі греко-православних уявлень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЦІННІСНО-СИМВОЛІЧНА КАРТИНА СОЦІАЛЬНОЇ ДІЙСНОСТІ У ФІЛОСОФІЇ П.Д. ЮРКЕВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок