Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДИНАМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

МЕХАНІЗМИ ДИНАМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДИНАМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Богатиренко Анатолій Андрійович
УДК 658.29
 
МЕХАНІЗМИ ДИНАМІЧНОГО
УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Александров Іван Олександрович, завідувач кафедри менеджменту Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Михайлик Денис Павлович, старший викладач кафедри „Економіка підприємства і міжнародна економіка” Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій (м. Запоріжжя).
Провідна установа:
Національний університет „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України (м. Львів).
Захист дисертації відбудеться 25 квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 24 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних тенденцій світової економіки є зростання швидкості змін зовнішнього середовища і посилення його впливу на процеси функціонування підприємств. Для України це особливо актуально і вимагає від українських підприємств все більш швидкої реакції на дестабілізуючи чинники. При цьому, забезпечення стабільності та керованості в умовах змін, що відбуваються у зовнішньому середовищі, виявляється можливим тільки тоді, коли підприємство заздалегідь готує себе до цих змін, тобто управління ним повинно мати випереджальний, інноваційний характер. Незважаючи на це, частка підприємств, що впроваджують інновації у виробництво, невпинно знижується: якщо у 1995р. здійснювали інноваційну діяльність 2202 промислових підприємства, то за 11 міс. 2005р. – лише 703. Динамічність, забезпечення менеджменту засобами превентивного управління і інноваційного розвитку, адекватність конкурентному динамічному середовищу на базі сполучення нових інформаційних технологій, а також повної реалізації організаційного та кадрового потенціалу у динаміці – цим проблемам на підприємствах до теперішнього часу не приділялось достатньої уваги.
Сучасні умови визначають нові підходи до оцінки функціонування структурних підрозділів підприємства, зміщуючи акценти зі статичної моделі до „динамічного ядра” організаційної структури. У межах впровадження у практику господарювання підприємств сучасних підходів до управління відбувається трансформація сталих уявлень про роль структури організації, логістики та інформаційних систем у створенні ринкової вартості підприємства, формуванні його потенціалу. Це істотно впливає на чинники інтегрованого показника економічної ефективності.
Значний внесок у розробку механізмів управління підприємствами зробили такі вітчизняні та зарубіжні вчені: Александров І.О., Амоша О.І., Аптекар С.С., Геєць В.М., Гузь М.Г., Єгоров П.В., Забродський В.А, Лисенко Ю.Г., Чумаченко М.Г., Бір Ст., Друкер П.В., Бурков В.М., Градов О.П., Портер М.Е. та інші. Але проблеми саме динамічного управління в сучасних дослідженнях висвітлено недостатньо.
Таким чином, удосконалення механізмів управління підприємствами на базі динамічного підходу сприятиме підвищенню загальної ефективності їхнього функціонування та, як наслідок, – покращенню економічного становища української економіки і виступає актуальною проблемою, що зумовлює необхідність створення системної концепції динамічного управління підприємствами, що обумовлює вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та задачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДИНАМІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок