Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Боброва Оксана Григорівна
УДК 338.43
ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.07.02- Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ -2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аграрного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
член – кореспондент УААН
Андрійчук Василь Гаврилович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член – кореспондент УААН
Підлісецький Гліб Макарович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділом цін на матеріальні
ресурси і робочу силу
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник
Болховітінова Олена Юріївна,
Інститут економіки НАНУ, старший науковий
співробітник відділу економічних відносин АПК
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра аграрної економіки, м.Київ.
Захист відбудеться “ 3 ” червня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 в Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 30 ” квітня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Федонін О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування аграрного сектора економіки України направлено на вирішення сукупності проблем, серед яких важливе місце належить відтворенню основних засобів. Трансформація існуючих виробничих відносин, зміна організаційно - правових форм і характеру взаємозв’язків господарюючих суб’єктів в економічній системі є головними детермінантами процесу відтворення основних засобів.
Відсутність науково обґрунтованих концепцій формування механізму відтворення основних засобів у перші роки реформування аграрного сектора стала однією з головних причин, що призвела до кількісного скорочення і якісного погіршення стану основних засобів аграрних підприємств. Невирішені проблеми відтворення основних засобів набули такої глибини, за якої відбулося наростання масштабів живої праці, скорочення обсягів виробництва продукції в сільському господарстві.
Активна робота науковців України в напрямі формування ринкової стратегії відтворення ресурсного потенціалу АПК дозволила напрацювати окремі теоретичні положення регулювання процесу відтворення основних засобів у сільському господарстві. Проте глибокі структурні зрушення в економічному механізмі господарювання, утвердження приватної власності на засоби виробництва та створення нових організаційних форм господарювання в сільському господарстві вимагають подальших наукових досліджень особливостей руху основних засобів як авансованої вартості та вирішення комплексу методологічних і методичних аспектів налагодження процесу їх відтворення в аграрних підприємствах.
Серед теоретичних і методичних питань, які потребують розширення масштабності та поглиблення розробки в контексті сучасних процесів в аграрному секторі України, слід виділити: удосконалення вимірювальної системи відтворення основних засобів; обґрунтування методичних підходів до вибору методів нарахування амортизації залежно від особливостей використання основних засобів і потреб підприємства в їх оновленні; удосконалення функціонуючого механізму відтворення основних засобів, які є складовою майнових паїв колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств; обґрунтування механізму відтворення основних засобів біологічного походження; дослідження впливу витрат на утримання основних засобів на формування витрат підприємства; розробка методичних і методологічних підходів до вибору форм використання основних засобів на основі мінімізації витрат на їх утримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок