Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ І ЧАСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМАЦІЙ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ У СПЛАВАХ Ni-Mn-Ga

ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ І ЧАСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМАЦІЙ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ У СПЛАВАХ Ni-Mn-Ga

Назва:
ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ І ЧАСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМАЦІЙ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ У СПЛАВАХ Ni-Mn-Ga
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
УДК 537.634; 537.638; 538.91
ГЛАВАЦЬКИЙ ІЛЛЯ МИКОЛАЙОВИЧ
ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ І ЧАСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМАЦІЙ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ У СПЛАВАХ Ni-Mn-Ga
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Науковий керівник: Член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Черепін Валентин Тихонович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Львов Віктор Анатолійович,
Київський Національний Університет ім. Т.Г. Шевченка, професор кафедри математики та теоретичної радіофізики
доктор технічних наук, професор
Данільченко Віталій Юхимович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділом.
Провідна організація:
Захист відбудеться 19 жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою:
03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Відгуки на автореферат, завірені печаткою закладу, у двох примірниках, просимо надсилати за адресою: 03680, ГСП, Київ-142, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Вченому секретарю Спец. ради д.ф.-м.н. Піщаку В.К., тел.: (044) 444-95-27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 18 вересня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01
доктор фізико-математичних наук Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Для практичного використання актуаторів та сенсорів надзвичайно важливою є інформація щодо температурної стабільності деформацій, контрольованих магнітним полем. Оскільки величина магнітоіндукованих деформацій визначається ступенем тетрагональності мартенситу, важливим питанням є визначення стабільності мартенситної ґратки до міжмартенситних перетворень в певному температурному інтервалі та закономірність поведінки параметрів мартенситної ґратки з температурю. На час постановки задачі проблема температурної залежності магніто-індукованих деформацій, як і температурної залежності параметрів мартенситної ґратки в Ni-Mn-Ga сплавах з ефектом магнітної пам’яті форми, була абсолютно недослідженою. Однак це питання є важливим та актуальним з огляду на перспективи застосування сплавів з ефектом магнітної пам'яті форми у техніці.
Для магнітних та магнітомеханічних актуаторів дуже важливим є питання швидкості динамічного відгуку мартенситу на прикладання магнітного поля та механічних навантажень. В сплавах з велетенським значенням МПФ швидкість руху двійникових границь мартенситу під дією магнітного поля може сягати швидкості звуку. З другого боку в 2000 році було експериментально показано, що перерозподіл двійникових варіантів в Ni-Mn-Ga монокристалі в магнітному полі може відбуватися із плином часу в широких часових межах (від секунд до кількох діб). Оскільки перерозподіл двійникових мартенситних варіантів в феромагнітному мартенситі є причиною магнітопластичності, це свідчить про вірогідність довготривалих кінетичних процесів деформацій в магнітному полі. На час даної роботи, кінетичні закономірності деформацій у сталому магнітному полі та при механічних навантаженнях в ізотермічних умовах не досліджувались. Однак, це явище є дуже важливим, оскільки воно, з наукової точки зору, сприятиме принциповому розширенню фізичних поглядів на кінетичні процеси у феромагнітних мартенситах, а з практичного – має бути враховано при створенні магнітних сенсорів та актуаторів, а також, можливо, відкриває нетривіальні шляхи для винайдення принципово нових інженерних рішень в магнітомеханічних пристроях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕМПЕРАТУРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ І ЧАСОВА СТАБІЛЬНІСТЬ ДЕФОРМАЦІЙ, ЩО КОНТРОЛЮЮТЬСЯ МАГНІТНИМ ПОЛЕМ У СПЛАВАХ Ni-Mn-Ga

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок