Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти

Методика вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти

Назва:
Методика вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Пастушок Галина Сергіївна
УДК 378.147:51(018)
Методика вивчення математики
на економічних факультетах
вищих закладів освіти
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
 
Робота виконана в Університеті “Острозька Академія”,
Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Пасічник Ядвіга Августівна,
Університет “Острозька Академія”,
доцент.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шунда Никифор Миколайович,
Вінницький державний
педагогічний університет
імені М.Коцюбинського, ректор;

кандидат педагогічних наук, доцент
Грохольська Алевтина Василівна,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
доцент

Провідна установа: Інститут педагогіки, лабораторія математичної та фізичної освіти, АПН України, м.Київ

Захист відбудеться “27” вересня 2000 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601‚ м.Київ-30‚ вул.Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601‚ м.Київ-30‚ вул.Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “21” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження: Соціальні зміни, що відбулися в нашій країні, зумовлюють значні перспективи в житті українського народу, переоцінку й оновлення всіх сфер його діяльності, в тому числі науки, освіти і культури. Одним з головних напрямків такого оновлення є пошук нових засобів формування кваліфікованих спеціалістів для всіх галузей і, в першу чергу, спеціалістів з економіки, які будуть здатні в найближчому майбутньому організувати і здійснити такі економіко-соціальні перетворення, що дозволять молодій незалежній Україні стати в один ряд з розвинутими європейськими державами.
Тому на сучасному етапі вищі навчальні заклади, які готують економістів, повинні ще ретельніше розв’язувати актуальні завдання по дальшому поліпшенню їх професійно-математичної підготовки, зосереджувати свої зусилля на удосконаленні змісту освіти, впровадженні в навчальний процес нових, більш ефективних методів, форм і засобів організації навчання, на формуванні в майбутніх спеціалістів активного творчого відношення до економічної діяльності. Нагальне зростання вимог до підготовки економістів-спеціалістів, які будуть нести відповідальність перед народом за визнання держави в цивілізованому світі, продиктоване самим часом.
Актуальність проблеми удосконалення підготовки економістів з необхідністю вимагає оновити зміст і поліпшити якість вивчення математичних дисциплін, забезпечити його професійну і практичну спрямованість, використовувати такі методи і засоби, які сприяли б міцному засвоєнню знань, формуванню навичок і вмінь, інтелектуальному розвитку особистості.
Зміст і методи навчання математики є провідними компонентами у створенні сучасної науково-обґрунтованої методичної системи навчання у вищій школі. Питання удосконалення змісту і структури курсу математики у вищих закладах освіти з економічними спеціальностями, тим більше питання методики формування математичних знань у майбутніх економістів, у методиці математики на сучасному етапі мало досліджувались. Курс математики для економічних відділень вищих закладів освіти недостатньо розроблений за методикою та формами організації його вивчення, не обгрунтовано роль і місце кожного розділу з різних галузей математики в курсі, не розроблені логічні принципи його відбору і розташування, взаємозв’язки між окремими темами та питаннями, не визначений рівень логічної стрункості викладу теоретичного матеріалу.
Вимагає удосконалення традиційна система обліку і оцінювання виявлених знань, впровадження нових інформаційних технологій в навчальному процесі, організація творчої, науково-пошукової діяльності студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методика вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок