Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ (КІНЕЦЬ XIX – ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ (КІНЕЦЬ XIX – ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ (КІНЕЦЬ XIX – ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський національний університет
імені Тараса Шевченка
ЖЕЛАН Алла Василівна
УДК 78.07
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ
(КІНЕЦЬ XIX – ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південнослов’янському інституті Київ-ського славістичного університету, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, професор
Якименко Світлана Іванівна,
Миколаївський державний університет імені В.О.Сухомлинського,
завідувач кафедри педагогіки початкової освіти.
Офіційні опоненти: – | доктор педагогічних наук, професор
Танько Тетяна Петрівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, декан факультету дошкільного виховання;
– | кандидат педагогічних наук, доцент Сбітнєва Людмила Миколаївна,
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри співів і диригування Інституту культури і мистецтв.
Захист відбудеться 20 червня 2008 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий 20 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Музичне та естетичне виховання особистості – важлива науково-педагогічна проблема. У Державній націо-нальній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті наголошується на необхідності практичного впровадження особистісно орієнтованих виховних систем.
В освітньо-виховній галузі, яка переживає сьогодні складні процеси перетворення, музична освіта набуває великого соціального значення. Адже в час, коли з особливою гостротою стоїть проблема духовного відродження суспільства, музичне мистецтво вирішує завдання гуманіза-ції виховання. Відповідно одним із пріоритетних напрямків розвитку музичної освіти є пошук науковцями та педагогами шляхів передачі цінного духовного досвіду поколінь, сконцентрованого в музичному мистецтві (В. Бутенко, І. Зязюн, Л. Масол, Г. Падалка, О. Ростовський, О. Рудницька, В. Сухомлинський, Т. Танько, О. Щолокова). Особливої актуальності набуває осмислення досвіду музичної освіти в Україні в цілому та в окремих її регіонах у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.
Історіографічний аналіз проблеми дає підстави стверджувати, що історико-педагогічні аспекти розвитку музичної освіти представлені в дослідженнях Л. Бовсунівської (музична освіта на Поділлі), Л. Іванової (педагогічна спадщина М. Леонтовича), М. Маріо (виховання молоді засобами духовної музики), О. Поясик (музична освіта і виховання на Галичині), Т. Грищенко, О. Михайличенко, О. Щолокової (зміст, форми та методи музично-естетичного виховання); Є. Федотова (педагогічна спадщина К.Стеценка), О. Цвігун (музична освіта в навчальних закладах Києва); у роботах Т. Благової, Я. Мельничук, В. Найди (зміст музичних дисциплін у навчальних закладах різних регіонів). Питання теорії і практики музично-педагогічної освіти в Україні досліджували О. Овчарук, Л. Проців, Т. Танько та ін. В історико-педагогічних роботах В. Боброва, В. Добровольської, присвячених історії шкільної педагогіки взагалі, також певна увага приділялась музичної освіти.
Зазначимо, що за останні роки значно зросла увага до вивчення історії музичної освіти в різних регіонах України. Разом із тим, результати аналізу широкого кола джерел свідчать, що історико-педагогічні аспекти проблеми становлення та розвитку музичної освіти в Херсонській губернії майже не висвітлювалися в мистецько-педагогічних дослідженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МУЗИЧНОЇ ОСВІТИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ (КІНЕЦЬ XIX – ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок