Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій

лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій

Назва:
лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Василишин Зоряна Петрівна
УДК 616.988.25-002.954.2:616.981.717:616-07
лабораторна діагностика
кліщового енцефаліту
та іксодового кліщового бореліозу
серед населення ендемічних територій
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор, Виноград Наталія Олексіївна, Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри мікробіології і епідеміології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Задорожна Вікторія Іванівна, Державне підприємство “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського АМН України”, завідувач лабораторії поліомієліту та інших ентеровірусних інфекцій;
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України, Андрейчин Михайло Антонович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології.
Захист відбудеться “ 21 ” лютого 2008 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, пр. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 21 ” __січня__ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор В.Г. Войцеховський


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Використання принципів доказовості, що зумовило введення стандартів лабораторної діагностики інфекційних захворювань, сприяє прогресу багатьох напрямків медичної науки. Оптимізація і стандартизація процедур і методів лабораторної діагностики у багатьох країнах дали можливість визначити пріоритети в наданні медичної допомоги населенню, удосконалити профілактичні та протиепідемічні заходи, призвели до відкриття нових збудників інфекційних і паразитарних хвороб людини, значна частина з яких належить до групи природно-осередкових хвороб. Потужні процеси зовнішньої та внутрішньої міграції населення, що сприяють заносу на територію держави нових збудників, ускладнюють своєчасне виявлення хворих, правильність постановки діагнозу і лабораторної верифікації його у випадку інтродукції збудників особливо-небезпечних інфекцій (ОНІ). Клімато-географічні та фауно-флористичні характеристики території держави визначають високий ризик у разі заносу, укорінення і поширення збудників ОНІ, формування осередків з різним ступенем активності, що також зумовлює необхідність налагодженої лабораторної мережі для своєчасного виявлення цих патогенів (Виноград Н.О., 2005; Могилевська З.І. і ін., 2005; Третьякова Л. і ін., 2005).
В Україні існує реальний природний потенціал біологічної небезпеки, зумовлений циркуляцією багатьох збудників із групи зооантропонозів, формуванням і тривалим функціонуванням природних осередків, зокрема трансмісивних інфекцій, таких як кліщовий енцефаліт (КЕ), іксодовий кліщовий бореліоз (ІКБ) тощо (Виноград Н.О., 2003, 2004, 2005). Медико-соціальне значення КЕ визначається значною поширеністю зазначеної інфекції, тяжкістю клінічного перебігу (5-40інвалідизацією (1-5 %) і летальністю (1-45 %), що в значній мірі залежить від генотипу вірусу КЕ (Виноград І.А., 1983; Иерусалимский А.П., 2001; Вотяков В.И., 2002).
Не менш важливе медичне, економічне і соціальне значення ІКБ – найпоширенішої трансмісивної зооантропонозної природно-осередкової інфекції у світі (Евсафьев И.Л., 2005). Високий рівень захворюваності, значне поширення, що збігається з ареалом іксодових кліщів, труднощі в діагностиці окремих клінічних форм, висока частка хронізації процесу та інвалідизації, відсутність ефективних, раціональних уніфікованих схем лікування, недосконалість і часто недоступність методів лабораторної діагностики визначають актуальність подальшого вивчення ІКБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: лабораторна діагностика кліщового енцефаліту та іксодового кліщового бореліозу серед населення ендемічних територій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок