Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА в 60-80-ті рр. ХХ ст.

СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА в 60-80-ті рр. ХХ ст.

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА в 60-80-ті рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,39 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИВЧИК ГЕННАДІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 330.01.477 (477) (075)
СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА
в 60-80-ті рр. ХХ ст.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Беренштейн Леонід Юхимович,
Національний аграрний університет (м. Київ)
– доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Інститут історії України НАНУ;
– доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович,
Запорізький юридичний інститут МВС України;
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра історії України.
Захист відбудеться “15” січня 2003 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8)
Автореферат розісланий “10” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент І.О.Кривий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Місто і село – дві різні підсистеми суспільства, що мають свою специфіку. Саме сільська підсистема має первинний характер. Причому поняття первинності означає не тільки очевидний факт первородства села, народження міста в сільському лоні, але й виконання селом своїх іманентних функцій: забезпечення людей продуктами харчування, промислового виробництва – сировиною; захист екології міста від руйнування промисловістю, амортизація наслідків демографічних спадів для промисловості, відтворення культурних, побутових і моральних традицій, вдосконалення генофонду міського населення й усієї нації тощо. Ще у ХVІІІ ст. Ж.-Ж. Руссо писав: “Міста – це пучина людського роду. У декілька поколінь раси гинуть або вироджуються; вони потребують оновлення, а це оновлення завжди дає село”. Руссо Ж.-Ж. Эмиль, или о воспитании // Пед.соч.: В 2-х т.- М., 1981.– Т. 1.– С. 53.
Радянська тоталітарна держава, в якій влада належала партійній бюрократії, так званій номенклатурі, свідомо використовувала село і сільське господарство як своєрідних донорів формування бюджетних надходжень, будівництва міст, проведення політики індустріалізації, створення військово-промислового комплексу. Державна політика базувалася на тому, що місто безсоромно обкрадало село.
Реконструюючи аграрний сектор економіки на ринкових засадах, Українська держава зобов’язана подбати про ідеологічне забезпечення нової аграрної політики. Передусім слід пробудити громадський інтерес до соціально-економічних проблем села і переконати суспільство в необхідності концентрації зусиль для виведення сільського господарства з глибокої кризи, створення для цього на селі належних культурно-побутових умов життя. Тут також допоможуть історичні дослідження. Адже висвітлення минулого нашого села сприятиме формуванню й у так званої політичної еліти, й у широкої громадськості почуття поваги до хлібороба, усвідомлення величезного боргу, який треба обов’язково віддати селу за неоплачену працю й бідування його жителів упродовж багатьох років. Тож актуальність дисертації обумовлена величезним значенням аграрного сектору економіки і села в життєдіяльності суспільства, сьогоднішньою гостротою аграрно-селянського питання, незадовільним станом соціальної сфери села.
Зв’язок з науковими програмами
Дисертація є розділом комплексної проблеми “Актуальні питання соціального розвитку України в ХХ ст.”, яка розробляється кафедрою українознавства Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, узгоджена у відділі новітньої історії Інституту історії України НАНУ та зареєстрована в УКРІНТІ (№0102U005581).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА в 60-80-ті рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок