Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА СЛАВІСТИКА НОВОГО ЧАСУ: ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ І ЕТАПИ РОЗВИТКУ

УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА СЛАВІСТИКА НОВОГО ЧАСУ: ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ І ЕТАПИ РОЗВИТКУ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА СЛАВІСТИКА НОВОГО ЧАСУ: ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ І ЕТАПИ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,26 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

КОПИЛОВ Сергій Анатолійович
УДК 930.1(477) “16-19” (043)
УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА СЛАВІСТИКА
НОВОГО ЧАСУ: ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ
І ЕТАПИ РОЗВИТКУ
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі всесвітньої історії Кам’янець-Поділь-сь-кого державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор,
академік НАН України
Смолій Валерій Андрійович,
Інститут історії України НАН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин;
доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
Київ-ський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри архіво-знав-ства та спеціальних галузей історичної науки;
доктор історичних наук, професор
Мицик Юрій Андрійович,
Національний університет “Києво-Могилян-сь-ка академія”, професор кафедри історії.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерело-знав-ст-ва ім. М. Грушевського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_25__” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. У сучасних умовах, коли Україна утверджується як самостійна держава і поступово інтегрується у світове співтовариство, відновлюються і збагачуються національні традиції, повертаються замовчувані імена духовних світочів українського народу, неухильно зростає суспільна роль історичної науки. Серед ряду завдань, вона покликана переосмислювати тенденції розвитку історіографічного процесу в Україні, дати об’єктивний аналіз її власної історії та визначити найефективніші методи історіографічних досліджень. З цього погляду важливої наукової та суспільно-політичної значущості набуває проблема з’ясування закономірностей зародження, становлення та основних напрямів дослідження українськими науковцями історії слов’янських народів.
Насамперед, це зумовлюється тим, що, по-перше, уявлення будь-якого етносу про себе та про інші, передусім сусідні, народи і, навпаки, останніх про нього, становлять складний соціокультурний та історико-психологічний феномен, що продовжує залишатися недостатньо вивченим. Тісно пов’язані з міжнародним спілкуванням і міжетнічними зв’язками, ці уявлення є невід’ємною складовою колективного мислення у будь-якій суспільній структурі. Його найголовнішим компонентом виступає категорія історичної свідомості, що характеризується окремими дослідниками як найвища духовна й етнічна цінність Блок М. Апология истории, или Ремесло историка. – М., 1973. – С.147; Барг М.А. Эпохи и идеи: становление историзма. – М., 1987. – С.11.. Саме через неї забезпечується спадковість поколінь, створюються необхідні умови “для культурного, соціально-етнічного самовизначення народу, для визнання ним себе як особливої етнічної спільності, як особливої цілісності”  Ракитов А.И. Историческое познание: Систематический аспект. – М., 1982. – С.9..
По-друге, процес формування українського етносу, як і його тисячолітня історія, відбувався у тісному контакті з іншими слов’янськими народами, більшість з яких і сьогодні залишаються сусідами українців. Ця обставина викликає підвищений інтерес як до проблеми перцепції України інтелектуальною елітою цих країн, так і до проблеми осмислення українцями сучасного та минулого слов’янських народів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ІСТОРИЧНА СЛАВІСТИКА НОВОГО ЧАСУ: ВИТОКИ, СТАНОВЛЕННЯ І ЕТАПИ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок