Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БУТТЯ ЛЮДИНИ ЯК БУТТЯ МОЖЛИВОСТЕЙ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

БУТТЯ ЛЮДИНИ ЯК БУТТЯ МОЖЛИВОСТЕЙ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
БУТТЯ ЛЮДИНИ ЯК БУТТЯ МОЖЛИВОСТЕЙ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мегрелішвілі Марія Олексіївна
УДК:141.7:111.8
БУТТЯ ЛЮДИНИ ЯК БУТТЯ МОЖЛИВОСТЕЙ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки Украіни.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
проректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Воронкова Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри менеджменту організацій;
кандидат філософських наук
Волова Лія Олександрівна,
видавництво “Просвіта”,
головний редактор.
Провідна установа: Дніпропетровський національний
університет, кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 24 ” грудня 2004 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. VI ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. II.
Автореферат розісланий “ 20” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снєжко В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена наступними обставинами.
По-перше, зміст і спрямованість людського буття визначається не лише об'єктивними факторами - постійним розвитком суспільного виробництва, культури та людських потреб, але й суб’єктивними, серед яких - розуміння людиною існуючої дійсності, сенсу свого буття, загальні уявлення й оцінка можливої і належної дійсності, усвідомлення перспектив розвитку людства, способів і засобів досягнення ним бажаного майбутнього. Останнє породжує потребу осмислення людиною власних духовно-практичних можливостей. Звідси постійна й повсякчасна актуальність дослідження як можливостей природного, так і суспільного буття.
По-друге, за умов загострення глобальної кризи наприкінці ХХ – початку ХХІ сторіччя проблема буття людини як буття її можливостей набула особливо зловісного забарвлення у зв'язку з розвитком науково-технічного потенціалу: людство в змозі реалізувати максимально широкий спектр не лише можливостей свого буття, але й небуття.
По-третє, в епоху змін, які відбуваються в теперішньому соціумі, людина має більше, ніж в умовах стабільного, “традиційного” суспільства шляхів реалізації власних можливостей. У той же час у країнах стабільного розвитку, де на державному рівні створюються і підтримуються програми сприяння реалізації членами суспільства своїх можливостей, більшість громадян спроможна впевнено будувати довгострокові плани власного самоздійснення. Сучасний світ змушує індивіда постійно прагнути до цього, інакше перед ним відкриється перспектива духовної і фізичної деградації, небуття як соціального суб'єкта.
Ситуація світоглядної розгубленості, в якій опинилось українське суспільство в процесі трансформації, викликана втратою старих і пошуком нових життєвих орієнтирів, з особливою гостротою поставила проблему соціально-філософського дослідження людського існування, розкриття механізму функціонування і реалізації можливостей людини.
В умовах соціальної трансформації вирішення даної проблеми може сприяти збагаченню людини новим сенсом, допомогти привести самооцінку сучасного українця у відповідність з об'єктивними і суб'єктивними факторами його буття. Результати дослідження будуть корисні і при розробці відповідних управлінських рішень, пов'язаних із подальшим розвитком гуманітарної сфери українського суспільства, яка перебуває в перехідному стані.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до комплексної цільової програми № 0194У043134 Міністерства освіти і науки України “Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у вузі як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України” та планів науково-дослідної роботи кафедри філософії Запорізького державного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БУТТЯ ЛЮДИНИ ЯК БУТТЯ МОЖЛИВОСТЕЙ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок