Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену

Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену

Назва:
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
іНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В.Палладіна
Скоморовська-Прокволіт
Олена Вікторівна
УДК 577.112:577.151.6
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів
на властивості Glu-плазміногену
03.00.04 - Біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Кудінов Станіслав Олександрович,
Інститут біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України,
завідувач відділу хімії та біохімії ферментів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Веремеєнко Кузьма Микитович,
Київський науково-дослідний інститут отоларингології ім.О.С.Коломійченка МОЗ України,
головний науковий співробітник;
доктор біологічних наук, професор
Кібірєв Володимир Костянтинович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу хімії білків.
Провідна установа – Київський універститет імені Тараса Шевченка
(кафедра біохімїї) Міносвіти України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України (252601, Київ-30, вул.Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України (252601, Київ-30, вул.Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий “26” серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук кірсенко о.в.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ферментативне розщеплення фібринового згустка – фібриноліз – є одним з механізмів, що забезпечують підтримання рідкого стану крові в організмі. У нормі між фібринолітичою системою та системою зсідання крові існує рівновага. З її порушенням безпосередньо пов'язані різноманітні серцево-судинні захворювання, тромбози та геморагії. Фібринолітична система включає неактивний профермент плазміноген, який активується до плазміну (КФ 3.4.21.7), здатного гідролізувати фібрин до розчинних продуктів. Функцію активації плазміногену за фізіологічних умов виконують тканинний активатор плазміногену (t-PA) та активатор урокіназного типу. За існуючою теорією, основою молекулярного механізму фібринолізу є утворення потрійного комплексу: тканинний активатор плазміногену–плазміноген–фібрин. На фібрині відбуваються ключові процеси фібринолізу. Згодом активний фермент вивільняється у кровоток, де швидко і необоротно інактивується природними інгібіторами – 2-антиплазміном та 2-макроглобуліном. Існуюча молекулярна модель фібринолізу базується здебільшого на білок-білкових взаємодіях, тобто необхідна сорбція плазміногену на фібрині та, як наслідок цього, активація проферменту.
Уже понад тридцять років досліджують конформаційні зміни, які відбуваються у складноорганізованій молекулі плазміногену при взаємодії з низькомолекулярними лігандами, що виявляється в розкооперуванні внутрішньомолекулярних зв’язків, притаманних молекулі плазміногену. Такі конформаційні переходи важливі для виконання проферментом його основної фізіологічної функції – активації до ферменту, основна роль якого полягає в руйнуванні фібринового згустка в кровотоці та внутрішньосудинних відкладень фібрину. Останнім часом встановлено, що конформація нативного плазміногену змінюється при його взаємодії з деякими білками. Наприклад, моноклональні антиіла до окремих кринглових ділянок плазміногену руйнують існуючі в молекулі внутрішньомолекулярні взаємодії, що також приводить до конформаційних перебудов у молекулі проферменту. Нативна (Glu-плазміноген) та частково гід-ролізована (Lys-плазміноген) форми проферменту сильно різняться здатністю взаємодіяти з фізіологічним лігандом – фібрином – та чутливістю до дії природних активаторів плазміногену. Після нетривалого плазмінового гідролізу фібрину різко збільшується спорідненість проферменту до нього, що приводить до прискорення активації плазміногену тканинним активатором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок