Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ самоорганізації слухачів системи післядипломної педагогічної освіти

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ самоорганізації слухачів системи післядипломної педагогічної освіти

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ самоорганізації слухачів системи післядипломної педагогічної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Арешонков Володимир Юрійович
УДК 378.18
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ самоорганізації слухачів системи післядипломної педагогічної освіти
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Саух Петро Юрійович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор
кандитат педагогічних наук, доцент
Коновальчук Іван Іванович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, кафедра інноваційних технологій освіти і виховання, завідувач
Провідна установа: Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 17 жовтня 2006 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, коференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м.Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий “16” вересня 2006 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження проблеми педагогічної самоорганізації зумовлена концептуальними положеннями модернізації вітчизняної системи післядипломної педагогічної освіти, її реформуванням, яке засноване на створенні реальних умов для підвищення інтелектуального, культурного, професійного потенціалу особистості педагога, стимулювання прагнення особистості до самореалізації. У законах України „Про освіту” та „Про загальну середню освіту” наголошено, що саме завдяки діяльності вчителя здійснюється державна освітня політика та забезпечується якість освіти учнів, яка безпосередньо залежить від професійних і особистих якостей, умінь учителя застосовувати ефективні методи та засоби навчання і виховання. Значущість ролі вчителя підкреслено й у таких стратегічних державних документах, як Національна доктрина розвитку освіти України та Державна програма „Вчитель” (2002).
Труднощі й завдання, що стоять перед суспільством, потребують ініціативи від кожного громадянина, тому вільний розвиток особистості учня є одним із важливих чинників педагогічної діяльності. У зв’язку з цим важливим завданням професійної перепідготовки вчителя має стати активізація педагогічної самоорганізації, розширення меж саморозвитку і самоздійснення, включення у процес професійного самовдосконалення.
Висококваліфікованому, конкурентоспроможному фахівцеві нині не вистачає освіти, здобутої на початку його професійної кар’єри. Швидке оновлення знань, інтенсифікація всіх сторін життя роблять таку освіту недостатньою і висувають на перше місце завдання підвищення ефективності післядипломної освіти фахівців.
Пріоритетними завданнями післядипломної освіти залишаються надання фахівцям певної суми знань та формування вмінь і навичок у межах кваліфікаційних характеристик, вимог до фаху, різних професійних стандартів тощо.
Навчальні плани та програми складаються на основі узагальне-них суспільних вимог, не зважаючи на потреби конкретної особистості. Розвиток загальної культури фахівця, його суб’єктивної сфери та стимулювання притаманних людині прагнень до самоактуалізації та самореалізації відсуваються на другий або й третій план.
У процесі післядипломного підвищення кваліфікації фахівець є переважно пасивним об’єктом, який перебуває в руках компетентних викладачів. Результативність навчання визначають ступенем оволодіння певним обсягом знань та наявністю відповідних умінь і навичок, які в подальшій практичній діяльності можуть не знадобитися й
залишитися незатребуваним скарбом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ самоорганізації слухачів системи післядипломної педагогічної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок