Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економічні основи формування торгових механізмів Екологічного захисту

економічні основи формування торгових механізмів Екологічного захисту

Назва:
економічні основи формування торгових механізмів Екологічного захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Сумський державний університет
Калашник Сергій Дмитрович
УДК 330.552:339.166:332.142.6
економічні основи формування
торгових механізмів Екологічного захисту
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Григорович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Грабинський Ігор Михайлович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук
Галиця Ігор Олександрович,
Президія Національної Академії Наук України,
вчений секретар Відділення економіки
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
Інститут економіки, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 24 ” грудня 2002 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “ 23 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап соціально-економічного розвитку характеризується загостренням екологічних проблем. Не останню роль у регулюванні впливу на екосистеми відіграє торгівля. Однак до недавнього часу процеси торгового обміну та проблеми збереження довкілля розглядалися відокремлено один від одного, так, немов між ними зовсім не було функціонального зв'язку. Разом з тим, об'єктивні процеси трансформації та розвитку суспільно-економічних відносин свідчать про те, що торговельні процеси відіграють активну роль економічного регулятора, у тому числі і в сфері екологічної діяльності – як у межах національних економік, так і на рівні міжнародних відносин. До цього слід додати, що і самі процеси торгівлі спричиняють істотний вплив на довкілля.
Зв'язок торговельних процесів з екологічною безпекою економічного суб'єкта будь-якого рівня (підприємства, галузевого об'єднання, території, національної економіки, транснаціонального утворення) обумовлюють кілька суттєвих моментів. Перше, саме через торгівлю економічні суб'єкти залучають всі необхідні фактори організації виробництва. Недосконалість екологічної експертизи та економічного інструментарію на стадії торгових операцій обумовлює екологічну недосконалість процесів, які відбуваються на вході в економічний суб'єкт. Друге, через торгівлю будь-який економічний суб'єкт реалізує результати своєї економічної діяльності, тобто продукцію. Помилки в управлінні торговими операціями можуть призвести до підриву балансу між вигодами та видатками, які несуть виробники, включаючи витрати екологічної спрямованості. Третє, торгівля сама є джерелом екодеструктивної діяльності. Четверте, торгівля зв'язує окремі економічні суб'єкти в єдину економічну систему. Через торговельні зв'язки фактично передається інформація, яка обумовлює функціонування цієї системи. Отже, торгівля може бути дійовим інструментом реалізації як економічних, так і екологічних стратегій. П'яте, в торгівлі починає "розкручуватися" попит на будь-який товар, і формуються ціни на нього. Таким чином, торгівля може бути ефективним механізмом ініціювання процесів заміщення екологічно неспроможних видів продукції на їх більш досконалі аналоги. Шосте, торгівля екологічно спрямованими товарами та послугами може стати потужним напрямком підвищення економічного потенціалу в межах даного суб'єкта. Це створює підґрунтя для розв'язання і екологічних проблем.
В умовах спрямованості України на інтеграцію в європейські та світові економічні структури виникає потреба у детальному аналізі того, як головні елементи системи торговельних відносин впливають на стан довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: економічні основи формування торгових механізмів Екологічного захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок