Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК УЖГОРОДА В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗСЕЛЕННЯ

МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК УЖГОРОДА В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗСЕЛЕННЯ

Назва:
МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК УЖГОРОДА В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,67 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Г о л и к Й о л а н а М и к о л а ї в н а
 
УДК 711.13 +4+55
МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК УЖГОРОДА В СИСТЕМІ
РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗСЕЛЕННЯ
05.23.20 – Містобудування та територіальне планування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському науково-дослідному інституті теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету України з будівництва та архітектури
Науковий керівник: заслужений архітектор України,
член-кореспондент Академії мистецтв України,
доктор архітектури, професор
Дьомін Микола Мефодійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського будівництва.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Осітнянко Андрій Петрович, національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри міського господарства;
кандидат архітектури Ксеневич Михайло Якович, Головне управління містобудування та архітектури, заступник начальника Управління містобудівної документації і кадастру.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України, кафедра містобудування, інститут архітектури м. Львів.
Захист відбудеться 10 грудня 2004 року о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури, за адресою: 03037, м. Київ–37, Повітрофлотський пр., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури, за адресою: 03037, м. Київ–37, Повітрофлотський пр., 31.
Автореферат розісланий “_4 ” листопада 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент ________________О.П.Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доля будь-якого міста, що є зосередженням соціально-економічної діяльності суспільства, визначається неповторною сукупністю природних та демографічних чинників і є відображенням процесів соціально-економічного розвитку регіону. Саме специфіка діяльності суспільства визначає закономірності розвитку регіонального розселення, перспективи розвитку окремих поселень, кожне із яких розглядається як елемент системи розселення.
Ужгород – адміністративний центр Закарпатської області, важливий транспортно-транзитний вузол, культурно-освітній, науковий та промисловий центр регіону. Ужгород, який розташований в західній частині Українських Карпат, на заході межує зі Словакією, на південному-заході, півночі та південному-сході – із територіями Закарпатського регіону. Перспективи містобудівного розвитку Ужгорода визначаються програмами соціально-економічного розвитку, генеральним планом міста із врахуванням його як центру регіональної системи розселення. Разом із тим, на даний час ще не досліджені в достатній мірі: умови і фактори розвитку Ужгорода в системі регіонального розселення і міжпоселенських соціально-економічних зв’язків; тенденції розвитку Ужгорода як центру Закарпатської системи регіонального розселення; фактори і умови перспективного розвитку функціонально-планувальної структури міста в системі регіонального розселення. Поряд із такими факторами, уже на сьогодні, унікальність географічного розташування обумовлює активну інтеграцію економіки міста і регіону до системи міжнародних господарських зв’язків, що сприяє динаміці темпів урбанізації регіону.
Закарпатський регіон можна поділити на дві зони (системи), які визначають специфічні форми регіонального розселення: гірську і низинну (передгірську).
В гірській знаходяться два районні центри, міста Рахів та Тячів і дванадцять селищ міського типу.
В низинній зосереджено десять міст (три із них міста обласного значення – Ужгород, Мукачева, Хуст) і дев’ять смт. Значний внесок у розвиток низинної системи розселення вносять міжнародні економічні зв’язки, вільні економічні зони, транскордонні коридори, які пов’язують західний регіон із центральними регіонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК УЖГОРОДА В СИСТЕМІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок