Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ДИВІДЕНДІВ (на прикладі підприємств Житомирської області)

ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ДИВІДЕНДІВ (на прикладі підприємств Житомирської області)

Назва:
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ДИВІДЕНДІВ (на прикладі підприємств Житомирської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МОХ’Д І. М. АЛЬ НАЖЖАР
УДК 657.4
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ДИВІДЕНДІВ
(на прикладі підприємств Житомирської області)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бутинець Франц Францович,
Житомирський державний технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Кузьмінський Юрій Анатолійович,
завідувач кафедри обліку базової підготовки
Київського національного економічного університету
Міністерства освіти і науки України
кандидат економічних наук, доцент
Пархоменко Валерій Миколайович,
начальник Управління методології бухгалтерського
обліку Міністерства фінансів України
Провідна установа: Державна академія статистики, обліку і аудиту
Державного комітету статистики України,
кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Київ
Захист відбудеться “03” грудня 2003 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, к. 212, 2-й поверх).
Автореферат розісланий “01” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Н.Л. Жук
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. В умовах командно-адміністративної системи порядок обліку та розподілу фінансових результатів діяльності підприємства визначався державою. На сьогодні підприємства мають можливість самостійно визначати порядок розподілу прибутку. Особливу роль відіграють розрахунки з учасниками по дивідендах. Хоча нарахування дивідендів та їх фактична виплата на підприємствах України здійснюється ще не регулярно, але за останні роки спостерігається їх стабільне зростання.
Бухгалтерська служба підприємства повинна своєчасно надавати необхідну інформацію власнику підприємства та управлінському персоналу про отримані фінансові результати і можливі шляхи їх розподілу. Недостатня урегульованість питань нарахування, оподатковування та виплати дивідендів на сучасному етапі в Україні призводить до порушень прав акціонерів та порядку ведення бухгалтерського обліку.
У даний час існує значна кількість праць на тему цінних паперів, інвестиційної діяльності, щодо управління інвестиційним портфелем, виплати дивідендів, прийняття дивідендної політики та сучасних теорій з формування інвестиційного портфеля, фінансового менеджменту. Описані методики формування дивідендної політики підприємства здебільшого відображають теорію та практику закордонного досвіду та не завжди можуть застосовуватись в Україні.
Проблемам бухгалтерського обліку та контролю операцій з дивідендами в Україні присвячено ще досить мало наукових праць, досліджені лише окремі аспекти даного питання.
Питання обліку операцій з дивідендами піднімалися одночасно з розвитком акціонерних товариств і ринку цінних паперів. В економічній літературі дореволюційного і радянського періодів вони розглядались В. Бєловим, І.В. Карташовою, Є.П. Леоте, Я.В. Соколовим, І. Тарасовою. В останнє десятиріччя проблемі обліку дивідендів присвятили свої роботи українські вчені П.І. Гайдуцький, А. Малишкін, В.В. Сопко, І.В. Спасібо-Фатєєва, Є.Д. Чацкіс та інші. Серед закордонних вчених, які здійснили значний внесок у розвиток операцій з дивідендами, можна назвати І.А. Бланка, Є.Ф. Брігхема, Д. Міддлтона, Я.І. Функа.
Необхідність розгляду обліку дивідендів з погляду теорії обліку в умовах ринкової економіки викликана зміною форм власності, впливом ринкового економічного середовища, соціальною політикою держави, нормативно-правовим регулюванням економічних відносин, реалізацією інвестиційних проектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ДИВІДЕНДІВ (на прикладі підприємств Житомирської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок