Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Гаврилова Тетяна Василівна
УДК 658:664
АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(харчова промисловість)
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
 
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Федоренко Валентин Григорович,
Інститут підготовки кадрів державної служби
зайнятості України, завідувач кафедри економіки
та фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент,
Сичевський Микола Петрович,
ДП “Вільд – Україна”, генеральний директор
кандидат економічних наук, доцент,
Федулова Ірина Валентинівна,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри менеджменту
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.01 у Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, корп. В, аудиторія В-502.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано “07” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Марченко В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток економіки характеризується зміною техніки і технологій, ростом конкуренції, скороченням сфери некваліфікованої і малокваліфікованої праці, що свідчить про потребу суспільства в активних суб’єктах підприємницької діяльності, здатних постійно розвиватися та зростати. На основі цього виникає необхідність пошуку можливостей для формування напрямів прояву, розвитку і реалізації активності підприємств, оскільки основні виробничі функції в економічній системі пов’язані саме з підприємством.
Безперечно, значні можливості щодо активізації діяльності підприємств має держава, яка повинна враховувати цей мікроекономічний фактор при формуванні макроекономічної політики. Однак існуюча державна політика не стимулює структурні зміни на виробництві, а фінансові та податкові важелі не стають каталізаторами селекції ефективних видів виробництва. Тому назріла необхідність переосмислення економічної політики та управління підприємством з метою формування та впровадження комплексних заходів зі створення джерел виходу з існуючої рецесії, забезпечення відповідності матеріально-технічної бази досягненню світової науки і техніки та активізації економічного зростання в умовах оновленої стратегії діяльності підприємств.
Зважаючи на актуальність активізації діяльності підприємств в умовах ринкових перетворень, слід відзначити зростання кількості наукових досліджень в даній галузі знань. Питання активізації діяльності мають комплексний характер, а тому досліджуються з організаційного, правового, фінансового та економіко-статистичного боків. Деякі практичні і теоретичні аспекти активізації діяльності підприємств знайшли відображення в наукових працях багатьох провідних учених-економістів: І. Ансоффа, М. Армстронга, А. Богданова, О. Віханського, М. Воєйкова, В. Гончарова, В. Іскри, М. Кагана, М. Круглова, Г. Мінцберга, М. Мескона, С. Мочерного, Б. Прикіна, Б. Райана, Д. Сінка, М. Сичевського, О. Сологуб, Н. Тарнавської,В. Томашкевича, Ю. Шарова, Ф. Шумпетера, Р. Фатхутдинова тощо.
Зазначені розробки дозволяють глибше пізнати загальні принципи і методи активізації діяльності підприємства. Однак розмаїття теоретичних підходів до її вивчення, дискусійний характер багатьох її аспектів суттєво ускладнює процес системного використання наукового знання у практичній діяльності. Фрагментарний характер теоретичних напрацювань щодо організаційно-економічного механізму активізації діяльності підприємств у ринкових умовах не може розв’язати проблему поєднання елементів ринкової економіки і гнучких важелів державного регулювання, що визначає потребу створення на основі комплексного підходу цілісної системи активізації діяльності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок