Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії

Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії

Назва:
Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Гришин Олександр Михайлович
УДК669.181.428
Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення
оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії
05.16.02 “Металургія чорних металів”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ, 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Симонов Віталій Костянтинович,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри теорії металургійних процесів та фізичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Колесник Микола Федорович,
Запорізька державна інженерна академія
завідувач кафедрою металургії чорних металів
кандидат технічних наук
Петренко Віталій Олександрович,
ВАТ “Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського”
помічник директора заводу
Провідна установа:
Дніпродзержинський державний технічний університет
Міністерство освіти і науки України,
Кафедра руднотермічних процесів (м. Дніпродзержинськ)
Захист дисертації відбудеться “ 11 ” січня 2005р. о 12.30 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д.08.084.03 в Національній металургійній академії України за адресою 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної металургійної академії України (49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4)
Автореферат розісланий “ 6 ” грудня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.08.084.03
д.т.н., проф Камкіна Л.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Ефективне використання сировинних і енергетичних ресурсів є однією з найважливіших задач, рішення яких повинне забезпечити стійкий поступальний розвиток усіх галузей промисловості України, у тому числі чорної металургії. Це обумовлює необхідність подальшого розвитку теорії і технології процесів відновлення заліза з рудних матеріалів при помірних температурах, що виключають розплавлення шихти. У таких умовах провідна роль належить реакціям, швидкість яких у великій мірі визначається розвитком адсорбційно-хімічних взаємодій у системі “тверде тіло-газ”, які вивчені ще недостатньо.
Організація твердофазного відновлення оксидів заліза, у свою чергу, викликає необхідність прийняття комплексу заходів для інтенсифікації процесу. Ефективним методом такої інтенсифікації може служити хіміко-каталітичний вплив на реагуючу систему. Однак які-небудь відомості про вплив каталізаторів на розвиток адсорбційно-хімічних процесів при відновленні заліза з оксидних фаз у технічній літературі відсутні.
У зв'язку з вище сказаним в дисертаційній роботі ставилась задача вивчення хіміко-каталітичної інтенсифікації газового, вуглецевотермічного та комплексного відновлення оксидів заліза і розробка механізму адсорбційно-хімічного етапу процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами і планами. Експериментальні та теоретичні розробки, практичні результати дисертаційної роботи цілком відповідають Державній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року, Державній програмі енергозбереження, Державній науково-технічній програмі “Ресурсозберігаючі технології нового покоління в гірничо-металургійному комплексі України”. Виконання дисертації зв'язане з планами науково-дослідних робіт НМетАУ.
Мета і задачі дослідження: інтенсифікація твердофазного відновлення заліза з рудних матеріалів газами і вуглецем роздільно та у комплексі з застосуванням хіміко-каталітичного впливу на реагуючу систему; виявлення особливостей протікання процесу в потоці СО і Н2, а також при використанні в шихті твердого вуглецю різної реакційної здатності; подальша розробка механізму адсорбційно-хімічних взаємодій реакційноздатних газів з оксидної та вуглецевої фазами і механізму впливу каталізаторів на розвиток цих взаємодій.
Відповідно до поставленої мети вирішенню підлягали наступні задачі:
- вивчити кінетику відновлення оксидів заліза воднем і монооксидом вуглецю в області низьких і підвищених температур у звичайних умовах і з малими добавками в шихту солей лужних металів, що діють каталітично;
- дослідити швидкісні закономірності окремих етапів відновлення оксидів заліза твердим вуглецем різної реакційної здатності і виявити вплив металевої фази на розвиток ланки газифікації Ств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Інтенсифікація та механізм твердофазного відновлення оксидів заліза в умовах хіміко-каталітичної дії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок