Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська дитяча книжка Східної Галичини: історико-книгознавчий аспект (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.)

Українська дитяча книжка Східної Галичини: історико-книгознавчий аспект (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.)

Назва:
Українська дитяча книжка Східної Галичини: історико-книгознавчий аспект (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Корнєєва Галина Вікторівна
УДК 002.2:087.5 (09)(477.83/86) “1850 – 1939”
Українська дитяча книжка Східної Галичини:
історико-книгознавчий аспект (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.)
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Ківшар Таїсія Іванівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри бібліотекознавства та
інформаційних ресурсів.
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Дубровіна Любов Андріївна,
Національна бібліотека України ім. В.Вернадського,
Інститут рукопису, директор;
кандидат історичних наук
Колосовська Ольга Михайлівна,
Львівська наукова бібліотека ім. В.Стефаника
НАН України, завідувач відділу рідкісних видань.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Захист відбудеться “15” квітня 2005 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 12 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія українського книгодрукування потребує об’єктивного відтворення історії книги, переосмислення ролі та значущості друкованого слова у процесі державотворення українського народу. У цьому контексті українська дитяча книжка Східної Галичини (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.), що сприяла формуванню української етнічної і національної свідомості та протистоянню різноманітним спробам нищення історичної пам’яті, вихованню українців як громадян-патріотів своєї батьківщини, становить науковий інтерес, як невід’ємна складова національно-культурного відродження.
Впродовж радянської доби книговидавничий репертуар видавництв, товариств, спілок, що випускали дитячу книжку у Східній Галичині, був недоступним, оскільки основний масив видань знаходився у спецхранах.
У той же час без знання історії української дитячої книжки регіону неможливо реконструювати історію книговидавничого руху, дитячої літератури, бібліотечної справи, книгопоширення, а також виявлення внеску видавців, педагогів, письменників, художників, які працювали над створенням літератури для дітей. Значний науковий інтерес становлять відомості про видання, розповсюдження дитячої книжки, а також аналіз тематико-типологічного репертуару української дитячої книжки Східної Галичини, який можна здійснити на підставі нових документів, що постали із донедавна засекречених спецхранів. Це уможливлює проведення досліджень в галузі сучасного книгознавства, бібліотекознавства та бібліографознавства.
Видання дитячих книжок Східної Галичини окресленого періоду було висвітлено в працях І. Танчаковського,І.Франка,К.Малицької,С.Русової,С. Сірополка, В. Прокоповича, М. Возняка, Л. Ясинчука, С. Шаха, М. Таранька, Б. Заклинського, І. Ющишина, О. Грицая. У дослідженні Б. Гошовського здійснено спробу цілісного викладу історії дитячої літератури, української книжки регіону. Серед книгознавчих праць, у яких приділено увагу історії дитячої книжки, слід відзначити дослідження Т. Ківшар, Н. Марченко, М. Вальо, Л. Кусий, Е. Огар. Однак комплексного історико-книгознавчого дослідження історії дитячої книжки Східної Галичини досі не проводилось.
Зв’язок роботи з науковими планами. Дослідження виконане в рамках наукової проблематики кафедри бібліотекознавства та інформаційних ресурсів Київського національного університету культури і мистецтв, а також згідно з планом науково-дослідної роботи Львівської галереї мистецтв на 1998–2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Українська дитяча книжка Східної Галичини: історико-книгознавчий аспект (друга половина ХІХ ст. – 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок