Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ НА СТАН ПРОТЕЇНАЗ-ІНГІБІТОРНОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ НА СТАН ПРОТЕЇНАЗ-ІНГІБІТОРНОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ НА СТАН ПРОТЕЇНАЗ-ІНГІБІТОРНОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ
ім. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
Павленко Олена Борисівна
УДК 612.233-007.271-036.12.613.84)-0393-07-085
ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ НА СТАН ПРОТЕЇНАЗ-ІНГІБІТОРНОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.27 – пульмонологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Перцева
Тетяна Олексіївна, завідувач кафедри
факультетської терапії та ендокринології
Дніпропетровської державної медичної
академії МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Дзюблик
Олександр Ярославович, завідувач
відділення технологій лікування неспецифічних
захворювань легень Інституту фтизіатрії
і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України.
доктор медичних наук, професор Петренко
Василь Іванович, завідувач кафедри
фтизіатрії з курсом пульмонології
Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Провідна установа: Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М. Сєченова МОЗ України.
Захист дисертації відбудеться “ 26 ”квітня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України (03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології
ім. Ф.Г. Яновського ( м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий “ 26 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бегоулева Ж. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) залишаються однією з найбільш актуальних проблем клінічної медицини. За даними ВООЗ у світі ця патологія займає 4 місце серед основних причин смерті. В Україні поширеність хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) і бронхіальної астми (БА) досягає, в середньому, 13%, що погіршує загальний стан здоров'я нації в цілому і приносить значні економічні збитки (Фещенко Ю.І., 1997, 2001; Малая Л.Т. із співавт., 1996).
Незважаючи на фундаментальні дослідження в пульмонології, бажаного контролю за захворюваністю ХОБ досягти не вдається і кількість хворих щорічно збільшується, в середньому, на 5%. У зв'язку з цим багато наукових досліджень присвячено подальшому вивченню даної проблеми (Фещенко Ю.І., 2002, Яшина Л.О., 2001, Дзюблик О.Я., 2000, Перцева Т.О., 1999).
Основним фактором ризику розвитку ХОБ є тютюнопаління (Фещенко Ю.І., 2000, Федосеев Г.Б., 1996). Епідеміологічні дослідження, проведені в більшості країн світу, виявили значне збільшення числа хворих серед курців тютюну (Ronald M.A. 1999). За даними ВОЗ у світі більш ніж 1,1 млрд. людей палять і це є найбільш поширеною шкідливою звичкою, яка приводить до виникнення ХОБ.
За данними літератури розвиток легеневої патології у курців призводить до швидкого формування дихальної недостатності, емфіземи легень та інвалідизації хворих (Repin J., 1997). Разом з тим не багато робіт присвячено вивченню особливостей перебігу хронічної легеневої патології у курців та не розроблені лікувально-профілактичні рекомендації для цієї категорії пацієнтів. (Чучалин А.Г., 1999; Repin J., 1997; Ronald M. A., 2000 ).
Тютюновий дим є пусковим фактором у розвитку хронічного запалення при ХОБ, ступінь виразності патогенної дії якого залежить від неповноцінності захисних систем організму (Федосеев Г.Б., 1996).
Однією з основних систем організму, що контролює гомеостаз, є протеїназ-інгібіторна система, зміни в якій призводять до виникнення захворювань.
У зв’язку з цим вивчення проблеми впливу тютюнопаління на стан біохімічних процесів у легеневій тканині, зокрема на стан протеїназ-інгібіторної системи, буде сприяти подальшому з'ясуванню патогенезу і розробці тактики лікування хворих на ХОБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЮТЮНОПАЛІННЯ НА СТАН ПРОТЕЇНАЗ-ІНГІБІТОРНОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок