Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ ПРИРОДНОЇ МОВИ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ ПРИРОДНОЇ МОВИ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

Назва:
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ ПРИРОДНОЇ МОВИ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Валенда Наталя Анатоліївна
УДК 519.766: 519.767
МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ ПРИРОДНОЇ МОВИ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, професор Дюбко Геннадій Федорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:– | доктор технічних наук, професор Авраменко Валерій Павлович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри інформаційних управляючих систем;–
кандидат технічних наук, доцент Хайрова Ніна Феліксівна, Харківський гуманітарний університет “Народна українська академія”, доцент кафедри інформаційних технологій.
Провідна установа: | Донецький державний інститут штучного інтелекту НАНУ, м. Донецьк.
Захист відбудеться “_17_”_ січня______ 2007 р. о _15.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, тел.: (057) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “_12_”___грудня______ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий С.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обчислювальна техніка надає широкі можливості для збереження й обробки інформації, тому накопичення інформації відбувається в електронному вигляді. Оскільки зростання інформаційних ресурсів має експонентний характер, то для їх опрацювання створюються системи, орієнтовані на обробку і пошук інформації. Нагромадження величезних масивів інформації в текстовому вигляді робить актуальними дослідження у галузі обробки текстової інформації. Діапазон таких систем досить широкий: системи автоматичного перекладу, пошукові системи, природно-мовні інтерфейси, системи автоматичного реферування. Незважаючи на широту діапазону розв'язуваних задач, якість роботи цих систем прямо залежить від рівня формалізації природної мови, що може запропонувати сучасна теорія штучного інтелекту.
Моделювання інтелектуальної діяльності людини з оброблення текстової інформації є надскладною задачею. Її успішна автоматизація призвела б до значного підвищення ефективності самих комп'ютерів, даючи можливість людині спілкуватися з комп'ютером природною мовою.
Моделювання природної мови здійснюється на різних рівнях. Найбільш складними для моделювання є рівні, на яких ведеться робота зі значеннями окремих одиниць і тексту в цілому. Тісний зв'язок структури тексту і його значення не дає можливості побудувати навіть прості моделі обробки текстової інформації без урахування значень елементів, що складають текст.
Велика кількість сучасних робіт в області штучного інтелекту спрямована на розробку моделей семантики, які дозволять зробити якісний стрибок у семантичній інтерпретації текстів і поліпшити результати практичної роботи систем обробки текстової інформації.
Вищевикладені положення обумовлюють актуальність досліджень, пов’язаних з подальшим розвитком та вивченням формалізації семантики природної мови. Дослідження, проведені в даній роботі, спрямовані на створення формальної моделі семантики та її застосування для побудови ядра інформаційної технології семантичного аналізу тексту, яка дозволить покращити якість аналізу текстів природної мови за рахунок детального аналізу багатозначності слів.
Розвиток засобів формального подання текстів природної мови і їх подальше впровадження у системах обробки текстової інформації сприяє розвитку систем штучного інтелекту, удосконаленню систем аналізу текстів з інтелектуальною складовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТЕКСТІВ ПРИРОДНОЇ МОВИ У СИСТЕМАХ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок