Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДНО- ТА РІЗНОЛІГАНДНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ХРОМУ(III) З ЦИСТЕЇНОМ ТА ІНШИМИ a-АМІНОКИСЛОТАМИ

ОДНО- ТА РІЗНОЛІГАНДНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ХРОМУ(III) З ЦИСТЕЇНОМ ТА ІНШИМИ a-АМІНОКИСЛОТАМИ

Назва:
ОДНО- ТА РІЗНОЛІГАНДНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ХРОМУ(III) З ЦИСТЕЇНОМ ТА ІНШИМИ a-АМІНОКИСЛОТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чернушенко Олена Олександрівна
УДК 541.49 :546.76
ОДНО- ТА РІЗНОЛІГАНДНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ХРОМУ(III)
З ЦИСТЕЇНОМ ТА ІНШИМИ a-АМІНОКИСЛОТАМИ
02.00.01- неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук,
доцент за спеціальністю неорганічна хімія,
Зегжда Георгій Дмитрович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
професор за спеціальністю неорганічна хімія,
Паладе Дмитро Михайлович,
Донецький державний технічний університет,
професор кафедри прикладної екології та охорони
навколишнього середовища
доктор хімічних наук
Гельмбольдт Володимир Олегович,
Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього
середовища і людини при Одеському державному
університеті ім. І.І. Мечнікова, завідувач відділом
Провідна установа: Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевского
НАНУ,відділ фізико-хімії координаційних сполук,
м. Київ
Захист відбудеться 06.04.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8.
Автореферат розісланий 05.03.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеле І.Д
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми пов'язана з необхідністю розв'язання питань регулювання процесів комплексоутворення хрому(III) зі складними лігандами, що містять у своєму складі одночасно декілька донорних атомів (Оксигену, Нітрогену, Сульфуру).
Інтерес до комплексів хрому(III) пов'язаний із встановленням впливу іонів хрому(III) на обмін глюкози. Хоч ці процеси пов'язані з утворенням сполук хрому(III) з пептидами, природа координації подібних лігандів залишається не вирішеною. Вирішення цієї проблеми стає необхідним у зв'язку з пошуками шляхів направленого впливу на метаболізм елементу Хрому. Ці ж питання виникають і у зв'язку з накопиченням Хрому, як техногенного елемента в Придніпровському регіоні, і пошуками шляхів виведення його з організму.
Сірковмісним амінокислотам, як відомо, належить важлива роль у життєвих процесах. Реакції направленого синтезу комплексних сполук хрому(III) з цистеїном залишаються не вивченими. Інтерес до амінокислот зумовлений не тільки їх біологічною роллю, але і різноманітністю типів комплексних сполук з металами, що утворюються амінокислотами. Розв'язання питань координації для хрому(III) практично обмежувалося амінокислотами, що містять два донорних центри. Наявність у цистеїні NH2CH(CH2SH)COOH (далі умовно H2Cys) трьох найважливіших функціональних груп зумовлює можливість утворення великої кількості різних за будовою металокомплексів. Розв'язання проблеми направленого синтезу комплексів на основі цистеїну є основою перенесення цього типу взаємодії на більш складні полімерні агенти.
Систематична оцінка комплексоутворення хрому(III) з полідентатними лігандами типу цистеїну до теперішнього часу незавершена і виникає багато питань, які пов'язані з конкурентністю донорних центрів. Все це вимагає експериментального рішення. Одночасно, досить повна серія комплексних сполук хрому(III) з цистеїном з різним типом координації можуть бути моделлю зв'язування елементу Хрому в живих організмах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Дніпропетровського національного університету і проводилась відповідно до планів наукових досліджень кафедри: держбюджетна тема № 06-21-97 "Дослідження взаємодії катіонів важких металів як складових частин природних і техногенних систем з тіоамінокислотами та пептидом", номер держреєстрації 0197U000678.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОДНО- ТА РІЗНОЛІГАНДНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ ХРОМУ(III) З ЦИСТЕЇНОМ ТА ІНШИМИ a-АМІНОКИСЛОТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок